sikayetkripto
2008 Küresel Krizini Yöneten İsimden Kripto Para Sektörü Açıklaması!
2008 Küresel Krizini Yöneten İsimden Kripto Para Sektörü Açıklaması!

2008 Küresel Krizini Yöneten İsimden Kripto Para Sektörü Açıklaması!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lehman‘ın eski yeniden yapılandırma başkanı Mark J. Shapiro‘ya göre kripto para borsası FTX’in çöküşü, 14 yıl önce Wall Street’i sarsan Lehman Brothers iflasıyla karşılaştırılabilir.

Mark J. Shapiro Kripto Paralar Hakkında Konuştu

Bloomberg Intelligence’ın FICC Focus State of Distressed Debt podcast’inin son bölümünde konuşan Shapiro, “FTX kripto endüstrisinin Lehman’ıdır, çünkü ortaya çıkan hasar hala sektörle sınırlı. Bu bir kripto fırtınası, kripto kışı değil, çünkü henüz yayılma yok.” dedi.

Lehman Brothers 2008’de çöktüğünde yeniden yapılandırma bölümünde başkan olan Shapiro, New York’taki Shearman & Sterling’de finansal yeniden yapılandırma ve iflas ortağı olarak görev yapıyor.

Shapiro, FTX davasını Lehman’ınkiyle karşılaştırmanın bir bakıma “elmalarla armutları karşılaştırmak” olduğunu, Lehman’ın birçok alacaklıya dolar başına yaklaşık 45 sent getirdiğini, çünkü “Lehman’ın gerçek bir varlık tabanına sahip olduğunu”, FTX’in varlıklarının ise tamamen uçup gittiğini söyledi.

Shapiro, FTX’in 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasının ardından kripto para piyasasında yayılan sancının, sektörde kazananları kaybedenlerden ayıracağını söyledi:

“Zayıf olanlar nihayetinde ortadan kalkacak ve en güçlü olanlar hayatta kalacak – örneğin, güçlü bilançolara ve FTX’ten çok daha sıkı uyum ve düzenleyici çerçevelere sahip görünen Coinbase ve Galaxy gibi şirketler.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bu Kripto Para Borsasının CEO'su Müşterilerine Mesaj Gönderdi: Bitcoinlerinizi Çekin!

Shapiro’nun bu değerlendirmesi, Sam Bankman-Fried’in geçen ay istifa etmesinin ardından FTX’in CEO’luğunu devralan John J. Ray’in Salı günü Kongre’ye sunduğuna benzer bir değerlendirmeyi yansıtıyor.

Ray bugün Temsilciler Meclisi komitesine verdiği demeçte FTX’teki sorunların Enron’daki “sofistike” suçlara kıyasla “klasik zimmete para geçirme” niteliğinde olduğunu söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!