sikayetkripto
BlackRock’tan iki Bitcoin madencilik şirketine büyük yatırım
BlackRock’tan iki Bitcoin madencilik şirketine büyük yatırım

10 trilyon $’lık varlık yöneten BlackRock, USDC ihraççısı Circle ile ortaklık kurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 trilyon dolardan fazla varlık yöneten ve bu anlamda dünyanın en büyük şirketi olan BlackRock’ın kripto paralaa yönelik olumlu değişimi devam ediyor. Ağustos ayında Bitcoin fonu başlatacağını açıklayan şirket şimdi de, USDC sabit coin’inin ihraççısı olan Circle şirketiyle bir ortaklık kurdu.

“Circle Rezerv Fonu” adındaki bu fona, Circle şirketinin rezervlerindeki USDC’lerin bir bölümü yatırılacak ve BlackRock şirketi danışmanları da fonun yönetiminden sorumlu olacak.

Yapılan açıklamaya göre fonun portföyünde nakit ve kısa vadeli ABD Hazine tahvilleri olacak. Yeni fon sadece Circle şirketine açık olacak. Başka herhangi bir yatırımcı kabul edilmeyecek.

Yeni fonun mevduat saklama görevini ise geçtiğimiz haftalarda New York regülatörü tarafından Bitcoin ve Ethereum saklama hizmeti lisansı alan ABD’nin en eski bankası BNY Mellon üstlenecek. BNY Mellon şu anda da Circle şirketinin USDC rezervlerini tutan banka konumunda…

Circle’dan yapılan son açıklamaya göre şirketin toplamda 44 milyar dolarlık rezervinin 8.4 milyar doları nakit, 35.7 milyar doları ise kısa vadeli ABD tahvillerinden oluşuyor.

BlackRock şirketi, Mayıs ayında Circle’ın 400 milyon dolar topladığı yatırım turuna katılan firmalar arasında bulunuyordu.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!