sikayetkripto
Dogecoin Bu Altcoine Kapıyı Kapattı! İki Kurucu Twitterda Atıştı!
Dogecoin Bu Altcoine Kapıyı Kapattı! İki Kurucu Twitterda Atıştı!

0.10 Doları Aşan Dogecoin’de (DOGE) Yükselişin Kaynağı Ne?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin son yedi günde %23.9 değer kazanarak bu yazının yazıldığı an itibariyle 0.1052 dolardan işlem görmeye başladı. Diğer ilk on kripto para birimiyle karşılaştırıldığında DOGE, FTX çöküşünün etkisinden kurtuldu ve son 30 günde %36.3 artış gösterdi.

Dogecoin’in 0.10 doları geçtiğini gösteren günlük grafik.

Elon Musk’ın Yeni Telefon Üreteceği İddiası da Dogecoin’de Yükselişe Katkıda Bulundu

DOGE’nin yeniden yükselişe geçmesi, Elon Musk’ın Twitter satın almasının ardından meme coin ile ne yapacağına dair spekülasyonlardan doğdu.

Son zamanlarda Elon Musk, Twitter 2.0 için planlarının ödeme özelliğini içerdiğini açıklamıştı. Kripto para topluluğundaki pek çok kişi, Dogecoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin bu gelişmeden büyük ölçüde kâr edeceğini tahmin etti.

Kripto girişimcisi David Gokhshtein birkaç gün önce Musk ve Buterin’in DOGE’yi geliştirmek için çalışacağını öne sürdü.

Gokhshtein’e göre Musk, şaka olarak başlayan bir kripto para birimini ciddi bir şeye dönüştürmekle yakından ilgileniyor. Gokhshtein ayrıca Vitalik Buterin’in Bitcoin üzerinde çalışmayacağını çünkü bu projeden yıllar önce kovulduğunu söylemişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ünlü İsimden Elon Musk ve Vitalik Buterin İçin Dogecoin (DOGE) Tahmini!

Bu arada Musk, geçmişte Dogecoin için çeşitli iyileştirmeler önermişti. Dünyanın en zengin adamı, blok süresini ve boyutunu artırmak ve işlem ücretlerini düşürmek hakkında konuşmuştu.

Musk, bu iyileştirmelerin “DOGE’yi Dünya’nın para birimi” yapacağını iddia etmişti.

Yayınlanan haberlerde Vitalik Buterin’in Dogecoin Vakfı ile birlikte DOGE’u proof-of-work mutabakat mekanizmasından Proof-of-Stake (PoS) ağına geçirmek için çalıştığı ortaya çıkmıştı. Buterin bunu yılın başlarında doğrulamıştı.

Ayrıca Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson kısa süre önce Dogecoin’in ADA ağında bir yan zincir olması gerektiğini ifade etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!