YouTube Engellemelerinden 2 Kanal Daha Nasibini Aldı
Ana Sayfa COINTURK YouTube Engellemelerinden 2 Kanal Daha Nasibini Aldı
Kripto Para - 18/04/2020

YouTube Engellemelerinden 2 Kanal Daha Nasibini Aldı

YouTube önce kripto kanallarına çeşitli sorunlar çıkarmaya sonrasında da bu sorunları çözmeye devam ediyor.

Kripto paralarla ilgili iki kanal daha yakın zamanda YouTube tarafından bir engelle karşılaştı. Bazı içerik oluşturucular, bunun kripto para birimiyle ilgili içerik yayınlayan, içerik oluşturuculara karşı video platformu tarafından devam eden bir kampanyanın parçası olduğunu iddia ediyor. Ancak 24 saatten kısa bir sürede yasaklar kaldırıldı ve her iki kanal da tamamen restore edildi. YouTube’un Hamleleri 2016’dan beri aktif olan Blockchain tabanlı bir YouTube kanalı olan BTC Sessions, 17 Nisan’da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada hesaplarının, platformun topluluk yönergelerini “tekrar tekrar ve ciddi şekilde ihlal ettikleri” gerekçesiyle uyarıldığını ifade etti. Bu sebeple de bir engelleme ile karşı karşıya olduklarını açıklayan kanalın engeli yaklaşık 8 saat sonra kaldırıldı. YouTube ise gönderdiği kısa bir mesajla, kanalın herhangi bir yönergeyi ihlal etmediğini bildirdi. BTC Sessions kanallarının eski haline gelmesinin ardından şu mesajı paylaştı: 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Sosyal medyada böylesine büyük bir ses yaratan herkese teşekkürler. Riski azaltmak için haberlerle ilgili içeriği YouTube, Twitch, Facebook Live, Periscope üzerinden Twitter ve DLive’da yayınlamayı içerecek şekilde genişletiyorum.

BTC Sessions’ın yanı sıra Tone Vays de 16 Nisan’da yaptığı açıklamada, kanalının YouTube tarafından engellendikten sonra kısa süre içinde engelin kalktığını belirtti ve “Bunun gerçekleşmesine yardımcı olan tüm takipçilerime ve Bitcoin severlere kişisel olarak teşekkür etmek istiyorum. Kanalımı geri alan siz oldunuz.” ifadelerini kullandı. Yasakla ilgili açıklamalar yapan Vays Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

En kötü yanı tüm girişimin silinmiş olması, örneğin telefonumda başkalarının içeriklerini izlemek için YouTube uygulamasını bile kullanamıyorum. Başka kişilerin içeriğiyle ilgili oynatma listelerimden bahsetmiyorum bile artık gitti.

Engellerin Arka Planı YouTube’un kriptoyla ilgili kanal yasakları son haftalarda yoğunlaştı. Örneğin daha önce Crypto Crow adlı bir kanal kapatılmış ve ardından geri yüklenmişti. Bahsi geçen kanalı yöneten kişi olan Jason Appleton, içerik paylaşım platformunun kendisine hiçbir açıklama yapmadığını ifade etmişti. Öte yandan yaklaşık bir ay önce Ivan on Tech ve The Moon da YouTube kanallarında benzer sorunlar yaşamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …