Yatırım Firması Wilshire Phoenix, Bitcoin ETF’sinden Vazgeçmedi!
Ana Sayfa Bitcoin Yatırım Firması Wilshire Phoenix, Bitcoin ETF’sinden Vazgeçmedi!
Bitcoin - 15/06/2020

Yatırım Firması Wilshire Phoenix, Bitcoin ETF’sinden Vazgeçmedi!

Wilshire Phoenix yeni Bitcoin yatırım ürününü tanıttı.

Daha önce Bitcoin ETF başvurusunda bulunan ancak olumsuz yanıt alan varlık yönetim firması Wilshire Phoenix, Bitcoin’e endeksli yatırım ürünlerinden vazgeçmediğini yeni piyasaya sürdüğü ürünü ile belli etti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komsiyonu’na yapılan bir başvuruya göre New York merkezli Wilshire Phoenix belirli bir yatırımcı kitlesine Bitcoin yatırım imkanı sunmak istiyor. Yeni Bitcoin Yatırım Ürünü Tanıtıldı Söz konusu Bitcoin yatırım ürünün en fazla 80.000 hisseye yani yaklaşık 2 milyon dolara kadar yatırım imkanı sunacağı belirtildi.

Emtia fonunun temel amacının kurumsal yatırımcılara kolay erişilebilir ve verimli Bitcoin yatırımı sunmak olduğu belirtildi. Bitcoin yatırımı yapmak veya bunu güvenli şekilde saklamak için çok fazla gereklilik olduğunu belirten Wilshire Phoenix yetkilileri, bunu çözmek istediklerini ifade etti. Oluşturulan yeni yatırım aracının 3,6 milyar dolarlık bir tröst olan Grayscale Investments ile rekabet etmek istediği görülüyor. 2013 yılında piyasaya sürülen Grayscale de kurumsal yatırımcılara benzer bir hizmet sunuyor. Wilshire tarafından yayınlanan verilere göre Fidelity Dijital Varlık Hizmetleri direkt olarak bu ürününü depolanmasından sorumlu olacak.

Fondaki nakit paranın FDIC tarafından sigortalanacağı, Bitcoin varlıklarının ise 100 milyon dolarla özel bir şirket tarafından sigortalanacağı belirtildi. Wilshire Phoenix yaptığı ETF  başvurusu reddedilince SEC’i sert bir şekilde eleştirmiş ve yine başvuru yapacağını açıklamıştı. Piyasaya sürülen bu yeni yatırım aracı ise Bitcoin ETF’sine giden yolda önemli bir adım olabilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…