Yarılanmaya 8 Gün Kaldı: Kısa Vadede Neler Olacak?
Ana Sayfa Bitcoin Yarılanmaya 8 Gün Kaldı: Kısa Vadede Neler Olacak?
Bitcoin - 04/05/2020

Yarılanmaya 8 Gün Kaldı: Kısa Vadede Neler Olacak?

Bitcoin madencilik ödülü yarılanmasına 8 gün kaldı. Bazı analistler kısa vadede artış, bazıları ise düşüş bekliyor…

Bitcoin (BTC) madencilik ödülü yarılanmasına yalnızca 8 gün kaldı ve kripto para ekosistemi bu etkinlik sonrasında kısa vadede neler olabileceğini uzun zamandır tartışıyor. BTC enflasyon oranın %50 azalacağı bilindiği için uzun vadede fiyatların çok büyük oranda artması bekleniyor. Ancak kısa vadeli etkilerin oldukça spekülatif olduklarını görüyoruz. Çünkü şu an içinde bulunulan ekonomik durum kısa vadede neler olabileceği ile ilgili tahmin yürütülmesini zorlaştırıyor. Bunun yanında bir analist Bitcoin yarılanması sonrası mevcut rallinin sona ereceğini ve yarılanmanın rallinin geçici olduğunu kanıtlayacağını dile getirdi. Bitcoin Yarılanması Mart ayı ortasında tüm piyasalarla birlikte kripto para piyasasında da adeta bir çöküş yaşandı. Ancak sonrasında sergilenen muazzam fiyat artışlarının ardından yarılanma ile ilgili artış tahminleri de kendini göstermeye başladı. Analistlere göre Bitcoin sergilemiş olduğu V şekilli toparlanma teknik göstergelerin de güçlendiğini gösteriyor.

Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Bununla birlikte “Bitcoin halving” (Bitcoin yarılanması) aramalarının Google ’da çok büyük artışlar göstermesi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, temel göstergelerin de güçlendiğini işaret ediyor. Yapılan açıklamalara göre, “Bitcoin Halving” için arama hacminin Nisan ayı başlarında parabolik hale gelmeye başladığı ve yarılanma yaklaştıkça artışın devam ettiği görüldü. Öte yandan Bitcoin arzının yarıya inecek olması üzerine kurulu bir model olan stock-to-flow ’un yaratıcısı olan PlanB de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bitcoin yarılanmasnın fiyatı kolaylıkla 100.000 dolara çıkaracağını belirtmişti. Analist 1 Mayıs ’ta paylaştığı bir gönderide ise “Bitcoin yarılanması 12 Mayıs ’ta, dolayısıyla başlıyor” ifadelerini kullandı.

Satış Baskısı PlanB ’nin açıklamalarının karşısında tarihsel verileri inceleyen bir analist yarılanması sonrasında Bitcoin ’in büyük bir satış baskısı göreceğini ifade ediyor. Newsbtc ’nin haberine göre, Twitter ’da “Theta Seek” olarak bilinen analist yaptığı son açıklamada tarihsel olarak yarılanmalardan sonra 1-2 ay içinde kayda değer satış baskılarının görüldüğünü belirtti. Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

İlk Bitcoin yarılanmasını geçirenleri tebrik ediyorum, bunu başardınız… Tarihsel olarak BTC fiyatı, yarılanmadan sonraki ilk 1-2 ayda dökülme eğilimindedir. Tarih tekerrür eder mi?

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…