Yabancılar net 178 milyon dolarlık menkul kıymet sattı
Ana Sayfa Para-Piyasa Yabancılar net 178 milyon dolarlık menkul kıymet sattı
Para-Piyasa - 25/04/2020

Yabancılar net 178 milyon dolarlık menkul kıymet sattı

Yurt dışında yerleşik kişilerin 17 Nisan itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 22,1 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası ‘nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 22,4 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 8,3 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 8,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 408,3 milyon dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 476,7 milyon dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 323,5 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 320,8 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -110,9 milyon dolar oldu. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı -66,7 milyon dolar olarak gerçekleşti. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı -62,0 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.
Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 2,7 milyon dolar oldu.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Dev Banka Altın Fiyat Tahminini Yükseltti: Kemerleri Bağlayın

Goldman Sachs’ın güncel ONS altın açıklaması her şeyi değiştirebilir. New York merke…