Y Kuşağının %18’i Bankalara, %47’si Bitcoin’e Güveniyor
Ana Sayfa Bitcoin Y Kuşağının %18’i Bankalara, %47’si Bitcoin’e Güveniyor
Bitcoin - 22/06/2020

Y Kuşağının %18’i Bankalara, %47’si Bitcoin’e Güveniyor

Ortaya çıkan araştırmaya göre Y kuşağı bankalardan çok Bitcoin’e güveniyor.

1980-1999 arası doğanları Y kuşağı olarak tanımlıyoruz ve Y kuşağının kendinden önceki nesillerden daha farklı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliyoruz. Örneğin; Y kuşağı yeni nesil teknolojiyi, sağlıklı beslenmeyi ve aynı zamanda fast food’u seviyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göre Y kuşağının sevmediği şey bankalar. Yeni veriler bahsi geçen yaş aralığında bankalara olan güvensizliğin son birkaç yıl içinde %29 oranında büyüdüğünü gösteriyor. Y Kuşağı ve Baby Boomer’lar 1946-1964 arasında doğan nesil olan baby boomer’ların her zaman borsa ve geleneksel hisse senetlerini tercih ettiğini görüyoruz.

Ancak Y kuşağı nesli Wall Street ve bankalara olan güvenini günden güne daha çok kaybediyor. Bu da bahsi geçen neslin Bitcoin ve kripto paralar gibi yeni nesil varlıklara yönelmesini sağlıyor. Bunun yanında Bitcoin’in 2017 yılındaki artışında bir etken olan benimsenme oranını da büyük ölçüde Y kuşağının oluşturduğunu ve bu neslin Bitcoin’i ilk benimseyenlerin de büyük bir kısmını oluşturduğunu görüyoruz.

Böyle bir durumda yapılan araştırmada da bankalara güvenebileceğini söyleyen Y kuşağı oranının %18 olması pek de şaşırtıcı değil. Öte yandan Bitcoin’in önemli olan ve tercih edilmesini sağlayan özellikleri arasında merkezi olmaması ve üçüncü taraflara gerek duymaması yer alıyor.

Ayrıca Bitcoin sahipleri, kendi paralarının kontrolünü gerçekten kendi elinde tutabiliyor. Yani kendi kendilerinin bankaları olabiliyor. Bu da büyük bir özgürlük anlamına geliyor. Bitcoin ve Y Kuşağı Araştırmaya göre Y kuşağının çoğunluğu bankalardansa Bitcoin’e güvenmeyi tercih ediyor.

3 yılda bu oranın %29’dan %47’e çıkarak büyük bir artış kaydettiği ifade ediliyor. Bu da muhtemelen zamanla daha fazla yatırımcının Bitcoin’in potansiyelinin farkına varması ve hükümetlere ve bankalara olan güvenin giderek azalması ile yakından ilişkili.

Öte yandan elde edilen verilere göre Y kuşağı önümüzdeki yıllarda benimsenmenin artmasına da yardımcı olacak. Çünkü Y kuşağının %14’ü zaten Bitcoin’e sahip olduklarını iddia ederken %44’ü önümüzdeki 5 yıl içinde Bitcoin almayı planladıklarını açıkladı.

Özellikle son dönemlerde yaşanan olaylara bakıldığında aslında insanların bankalardan çok Bitcoin’e güvenmesi şaşırtıcı değil. Çünkü insanlar birden paralarına erişemez, alışveriş yapamaz ya da geçinemez hale getirildiler. Bu da artık paranın kontrolünün bireylere verilmesi gerektiğini gösteren en büyük etkenlerden oldu.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…