XRP’de Teknik Zayıflık Mı, Sosyal İlgi Mi Ağır Basacak?
Ana Sayfa Altcoin XRP’de Teknik Zayıflık Mı, Sosyal İlgi Mi Ağır Basacak?
Ripple - 06/06/2020

XRP’de Teknik Zayıflık Mı, Sosyal İlgi Mi Ağır Basacak?

XRP’de hem teknik zayıflık hem sosyal medya ilgisi artıyor. Fiyatı hangisi etkileyecek?

XRP’nin son birkaç yıl boyunca en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri olduğu ve hem Bitcoin hem de USD işlem çiftinin düşük performans gösterdiği bir sır değil. Ayrıca analistlere göre Ripple XRP hala çok kritik bir destek seviyesinin üzerinde ve yaşanacak en ufak bir düşüş bu kötü performansın daha da kötüleşmesine sebep olabilir.

Bunun yanında Newsbtc’nin haberine göre ilginç bir şekilde teknik olarak görülen bu zayıflıkların aksine sosyal medyada XRP’ye artan bir ilgi var gibi görünüyor. Yapılan açıklamalara göre sosyal medyadaki yükseliş, fiyattaki artış beklentisi ile alakalı ve teknik zayıflıklara rağmen önümüzdeki günlerde XRP fiyatında artışlar yaşanabilir. XRP Teknik Göstergeleri Yazının yayına hazırlandığı sırada piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP, 0.203 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bununla birlikte 0.200 dolarlık bölgenin XRP’de hem çok büyük bir direnç hem de güçlü bir destek seviyesi olduğu biliniyor.

Öte yandan düşüşler başlamadan önce XRP 0.215 dolara kadar yükseldi. ancak sonrasında tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi düşüşe geçti. Bitcoin’in yaşadığı reddetme ile 0.20 doların altına düşen XRP daha sonra toparlanmaya başladı. Bunların yanında şu anda USD işlem çiftine karşı önemli destek işlemleri yapan XRP, tarihsel olarak önemli bir BTC destek seviyesine de ulaştı.

Piyasanın popüler analistlerinden “Cheds” de tam olarak bu konuya değindi ve “XRP günlük grafik: Bu azalan üçgen şekli ile yeni bir düşüşe hazırlık.” ifadelerini kullandı. Sosyal Medya İlgisi Bunların yanında dikkat edilmesi gereken bir faktör, XRP’nin son birkaç gün boyunca sosyal medya ilgisinde artış yaşanıyor olması. Piyasa yorumcularına göre bu durum XRP’de görülen fiyat artışları ile hep aynı döneme geldi.

Ancak aynı kişilere göre ilginin artması yalnızca yeni fon girişinin de sinyali olabilir. Veri analizi firması Santiment konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “XRP Santiment’in Yükselen Trendler konusunda en üst sıraya girdi ve büyük sosyal hacim artışları gördü. Bunlar, BTC’den gelecek bir ayrışmanın potansiyel göstergeleridir.” ifadelerini kullandı.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…