XRP Yorumları: Ripple’dan Çin İle İlgili Büyük İddialar!

Ripple CEO’su Çin’in Bitcoin konusunda tüm kontrolü ele alma potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bu yılki DC Fintech Haftası konferansındaki sanal bir sohbette, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping hakkında açıklamalarda bulundu.

CEO’ya göre eğer Çin başkanı lider kripto para birimi sebebiyle çok büyük para kaybederse Bitcoin (BTC) Blockchain’inin yeniden düzenlemeyi düşünebilir.

Çin’in Stratejik Bitcoin Planı Garlinghouse Çin ile ilgili yaptığı açıklamalarda Çin’in bir daha ne zaman Bitcoin ile ilgilenebileceğine değindi ve “Başkan Xi, Bitcoin’de bir milyon dolar kaybederse ne olur?” sorusunu sordu.

Kendi sorusuna verdiği yanıtta ise Garlinghouse Çin’in Bitcoin Blockchain’ini değiştirme fırsatı olduğunu ve Başkan’ın Bitcoin’deki kayıplarını tersine çevirme gücü olduğunu dile getirdi.

Aslında açıklamalar bakıldığında benzer söylemlerin eski Ripple CEO’su Chris Larsen tarafından da yapıldığını görüyoruz. Larsen da benzer bir görüşü Çin ve madenciler özelinde dile getirmişti.

Çin ile ilgili açıklamalarının yanı sıra Garlinghouse konuşması sırasında, Amerika’daki düzenleyici kurumların Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki tavrından bir kez daha şikayet etti. Daha sonra CEO, kripto ve blok zinciri söz konusu olduğunda Çin’in “inanılmaz derecede” stratejik davrandığını dile getirdi.

Öte yandan Ripple CEO’su da Larsen gibi madenciliğe değindi ve “Bitcoin madenciliği yüzde 65 ile 75 Çinli madenciler tarafından kontrol ediliyor ve Çin Komünist Partisinin bunu kontrol etme fırsatı olmadığını iddia etmemek zor.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Garlinghouse, Bitcoin ve Ethereum gibi proof-of-work tabanlı kripto para birimlerinin olumsuz çevresel etkisinden de bahsetti. CEO, Amerika’da bu teknolojilere bir avantaj olarak Ripple’ın ortaya çıkmış olmasından memnun olduğunu dile getirdi.

CBDC’ler Bir Tehdit Mi? Bunlara ek olarak Garlinghouse, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) Ripple ya da XRP için herhangi bir risk teşkil etmediğini dile getirdi.

Ayrıca Garlinghouse’a göre CBDC’ler mevcut finansal sistemin getirdiği sorunları da tam anlamıyla çözmüyor. Garlinghouse’un açıklamalarının yanı sıra XRP son zamanlarda gerçekleştirdiği büyük transferlerle de gündeme geliyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…