Ana Sayfa Altcoin XRP Yatırımcıları Dikkat: Kritik Gün Geldi!
Ripple - 20/01/2020

XRP Yatırımcıları Dikkat: Kritik Gün Geldi!

XRP kripto para biriminin arkasındaki blockchain tabanlı ödeme firması Ripple, uzun bir süreden beri XRP ile ilgili davalarla boğuşuyor. ABD içerisinde bu konuda Ripple’a karşı çeşitli toplu davalar açıldı ve bunların hedef noktası ise hep aynı oldu:

Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘un (ETH) birer menkul kıymet olmadıkları ABD’li regülatörler tarafından tasdik edilse de, XRP konusunda böyle bir adım atılmaması da endişeleri daha da arttırıyor. Önümüzdeki 15 Ocak tarihinde ise hem XRP hem de Ripple için ölüm kalım anı olabilir. XRP’nin menkul kıymet olduğuna dair açılan dava, 15 Ocak tarihinde ABD Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi’nde Yargıç Phyllis J. Hamilton tarafından görülecek.

XRP Batacak Mı Yoksa Çıkacak Mı? Duruşmanın sonlarında Hamilton’un XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığına dair son kararı vereceği ve ya XRP’yi batıracağı, ya da değerini ciddi bir şekilde yükselteceği tahmin ediliyor. Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına dair mahkemeye çeşitli başvurularda bulundu ve bunun menkul kıymet olması durumunda bile davanın zaman aşımına uğraması gerektiğini ifade etti.

Davayı açan Bradley Sostack 2013 yılından 2015 yılına kadar lisanssız menkul kıymet satışı yapıldığını iddia etmişti. Ripple’ın bütün bunlara rağmen lisanssız menkul kıymet satışı yaptığının ilan edilmesi, firmaya rekor bir ceza getirebilir ve XRP değer hiç tahmin edilmediği kadar düşük bir seviyeye gerileyebilir. Ripple’ın davadan kurtulması ise kesinlikle belirsizlikleri bitirip XRP yatırımcılarını sevindirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…