XRP USD Teknik Analizi
Ana Sayfa Kripto Para XRP/USD Teknik Analizi, Ripple Fiyat Tahmini
Ripple - 10/01/2020

XRP/USD Teknik Analizi, Ripple Fiyat Tahmini

Ripple‘ın XRP‘si geçtiğimiz günlerde Binance sayesinde elde ettiği yükselişi, ne yazık ki neredeyse tamamen kaybetti. XRP 0,2255 dolar ile 2020 yılının en yüksek seviyesine çıksa da, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,205 dolarlık birim fiyata sahip. XPR/USD işlem çifti son düşüşe rağmen hala önemli bir seviye olan 0,20 doların üzerinde kalmayı başarıyor.

Günlük bazda XRP’nin satış baskısı ile %3 kaybettiği görülüyor.

XRP İçin Pump Sonrası Dump Mı Geliyor? Pazaretsi günü %10 ve üzeri yükseliş yakalayan XRP, şimdi de bunun konsolidasyonunu yaşıyor gibi gözüküyor. XRP’nin Binance duyurusundan önceki seviyesine doğru adım adım ilerlerken, teknik göstergeler de pek olumlu bir tablo oluşturmuyor. XRP/USD işlem çifti Bollinger Bandı içerisinde 0,1960 doların olduğu bölgeye geri döndü. Burası şu an için önemli bir destek noktası olarak hizmet eriyor. Söz konusu seviyenin altına sert bir iniş, XRP’yi 0,1850 ile 0,1840 dolar bölgesine gönderebilir.

XRP’yi daha önce Aralık ayında daha fazla düşüşten kurtaran 0,1840 dolar seviyesi aşılırsa, sıradaki hedef 0,1780 dolar olacaktır. Bu da Bollinger Bandı’nın daha alttaki hattını temsil ediyor.

Yukarı yönlü ihtimallere baktığımızda ise sürdürülebilir bir yükseliş için 0,2100 doların üstüne çıkılması gerektiğini görüyoruz. Buradaki direnç noktası 50 günlük basit hareketli ortalamanın verdiği güç ile beraber bir süre daha yükselişi durdurabilir. Bunun kırılması ise 0,2140 dolara, 0,2200 dolara ve son olarak 0,2255 dolara çıkılmasını sağlayabilir.

XRP şu an için ayıların etkisinde gibi gözükse de, gelecek Binance benzeri bir haber sıradaki direnç noktasını destek seviyesine çevirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…