sikayetkripto
12 Banka Tarafından Desteklenen Blockchain Şirketi İflas Etti!
12 Banka Tarafından Desteklenen Blockchain Şirketi İflas Etti!

WSJ: “Bir Kripto Para Şirketi Daha İflasa Hazırlanıyor!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street Journal’a göre kripto para kredi firması BlockFi, olası bir Chapter 11 iflas koruma başvurusu için hazırlanıyor.

Wall Street Journal Kaynaklarına Göre Kripto Para Şirketi Ayrıca İşten Çıkarmalar da Yapacak

Gazetenin sürece yakın kişilere dayandırdığı haberine göre firma işten çıkarmalar yapmayı da planlıyor.

Pazartesi günü BlockFi, “FTX ve ilişkili kurumsal varlıklara önemli ölçüde maruz kaldığını” gerekçe göstererek para çekme işlemlerini durdurmaya devam edeceğini söyledi.

BlockFi, bu yılın başlarında FTX US ile potansiyel olarak satın alınma hakkına sahip bir kredi anlaşması imzalamıştı. Bitcoin borsası FTX’in çöküşünden bu yana BlockFi ticari faaliyetlerine devam etmekte zorlanıyor.

Geçtiğimiz hafta, BlockFi’ın kurucusu ve baş işletme sorumlusu Flori Marquez, Twitter’da şirketin tüm ürünlerinin operasyonel olduğunu ve müşteri para çekme işlemlerinin gerçekleştirildiğini söylemişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Sam Bankman-Fried Uzun Bir Aradan Sonra Cümle Kurdu: İşte Son Söyledikleri!

Marquez ayrıca BlockFi’ın kredi limitinin FTX US’den geldiğini ve şirketin en azından Temmuz ayına kadar bağımsız bir varlık olacağını söylemişti.

Kaliforniya Finansal Koruma ve İnovasyon Departmanı, eyalet düzenleyicisi bu şirketi araştırırken Cuma günü BlockFi’ın borç verme lisansını askıya aldı. Askıya alma işlemi en az 30 gün sürecek.

Kripto para endüstrisi FTX’in çöküşünün ardından, birkaç firmanın bu kötü durumdaki firmaya olan borçlarını milyonlarca dolar olarak ifade etmesiyle sarsılıyor.

Temmuz ayında FTX, BlockFi ile 240 milyon dolara kadar satın alma seçeneği ile 400 milyon dolarlık bir döner kredi tesisi sağlamak için bir anlaşma imzalamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!