Uzun Vadede XRP, BTC’den Daha İyi Performans Sergiledi!
Ana Sayfa Altcoin Uzun Vadede XRP, BTC’den Daha İyi Performans Sergiledi!
Ripple - 20/04/2020

Uzun Vadede XRP, BTC’den Daha İyi Performans Sergiledi!

Ortaya çıkan son veriler, Ripple’ın uzun vadede Bitcoin’den daha iyi performans sergilemiş olduğunu ortaya çıkardı.

2019 ve 2020 yılının piyasa hacmi bakımından üçüncü kripto para birimi için kabus gibi geçtiğini belirtmeye gerek yok. 2019 yılında değerinin %40’ının kaybeden XRP’nin bu yıl da şimdiye kadar farklı bir tablo çizdiği söylenemez. Analistlere göre bu düşüş, 2018 yılında fiyatın 4.00 doları görmesinin ardından artış eğiliminin kaybedilmesi ve benzeri görülmemiş bir düşüş trendinin başlamasıyla ortaya çıktı. Ancak tüm bunların yanında hem USD hem Bitcoin (BTC) karşısında değer kaybeden XRP’nin bir makro zaman çerçevesi değerlendirildiğinde BTC’den daha iyi performans sergilediği ifade ediliyor. 2019 Yılı Değerlendirmesi Geçtiğimiz birkaç yıl XRP için fiyat performansı açısından hiç iyi geçmedi. Çünkü daha önce yükselen kripto para birimi bazı aşırı zayıflık seviyeleri gösterdi.

2019 yılına 0.36 dolar seviyesinden başlayan XRP, yıl içindeki dalgalı fiyat hareketlerinin ardından Aralık 2019’da 0.18 dolara kadar gerilemişti. Dolayısıyla yılı %50 gibi bir düşüşle kapatmış oldu. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. 2019’daki BTC hareketlerine bakıldığında ise lider kripto para biriminin yılı 3.800 dolar seviyesinden açtığı ve sonrasında fiyatını bir artış trendi ile 13.000 dolara kadar yükselttiğini görüyoruz. Ancak bu noktada gücünü bir nevi kaybeden BTC yılı yaklaşık olarak 7.300 dolar seviyelerinden kapatmış oldu. Bu rakamlara bakıldığında BTC’nin 2019’u yaklaşık olarak %100 daha yüksek fiyatla kapattığını söylemek yanlış olmaz. Zamanı Genişletelim… İlgin. bir şekilde zaman dilimi genişletildiğinde bu durumun 2019 yılında olduğundan oldukça farklı olduğu görülüyor. Özellikle 2017 yılındaki boğa piyasası ve öncesindeki fiyat hareketlerinin XRP’yi BTC’den daha iyi performans gösteren bir varlığa dönüştürüyor. Twitter’ın popüler analistlerinden Credible Crypto yaptığı son açıklamalarda bu konuya değiniyor ve  XRP’nin kısa vadeli zayıflığına rağmen hala inanılmaz derecede yüksek performanslı bir makro varlık olduğunu dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Son boğa koşusu öncesinde BTC üzerinden XRP’ye yatırım yaptıysanız, yatırımınız şu anda BTC’yi seçen bir BTC kişinin yatırımının değerinin 1.5 katı değerinde olacaktı. Eğer rakamlar en üst seviyedeyken satsaydınız 10 kat daha fazla kazanırdınız.

XRP’nin makro ölçekte Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi eğiliminin devam edip etmeyeceğini ya da token’in son zamanlardaki düşük performansı sebebiyle bu mücadeleyi kaybedip kaybetmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…