Ana Sayfa Bitcoin “Uyuyan Bitcoin” Sayısı 2017 Yılından Sonraki En Yüksek Seviyeye Çıktı!
Bitcoin - COINTURK - Kripto Para - 24/02/2020

“Uyuyan Bitcoin” Sayısı 2017 Yılından Sonraki En Yüksek Seviyeye Çıktı!

“HODLing” olarak bilinen terim, elindeki Bitcoin (BTC) veya kripto para birimlerini satmadan beklemeyi temsil ediyor. Bunu uygulayan yatırımcıların çoğu Bitcoin’lerini anlık piyasa değeri üzerinden satmayı reddedip, bunun ilerleyen yıllarda hayal bile edilemeyen değerlere çıkacağını ve ekosistemin parçası olmak istediklerini belirtiyorlar. Görünüşe göre BTC’lerini HODL edenlerin sayısı, 2017 yılından sonra görülen en yüksek seviyeye yükseldi ve yeni bir rekor kırıldı.

10 Milyon Bitcoin Hiç Hareket Etmedi Digital Assets Data tarafından yapılan açıkmaay göre, 12 aylık süre içerisinde hiçbir şekilde yer değiştirmeyen BTC miktarı tamı tamına 10 milyon seviyesini aştı. 12 aydan daha uzun süredir yer değiştirmeyen BTC sayısı 10,7 milyona ulaştı.

Sirkülasyondaki toplam BTC miktarının bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 18,14 milyon olduğunu göz önünde bulundurursak, bu da %60 gibi inanılmaz bir oran karşımıza çıkartıyor. 2019 yılındaki fiyat hareketine sadece sirkülasyondaki BTC’lerin %40’ının katılması, ilerleyen günlerdeki olası bir boğa piyasasında yükselişin çok daha şiddetli olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in geçtiğimiz yıl 3.300 dolar seviyesinden 13.900 dolara kadar çıkmasına rağmen insanların BTC’lerini satmaması, hem iyi hem de kötü yönlere sahip gibi duruyor. İlk olarak bu kadar BTC’nin ilerleyen yıllarda bir anda satılması, ciddi bir fiyat baskısı oluşturup olası bir yeni boğa sezonunu baskılayabilir. Bu tablodan çıkartılabilecek ikinci anlam ise, BTC yatırımcılarının uzun vadeli hedeflere sahip olduğu. Bu da yakında yaşanacak olan blok ödülü yarılanması ile beraber arzı daha da düşürüp, BTC fiyatını ciddi seviyelere kadar çıkartabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…