sikayetkripto
Terra LUNA çöküşünde 3.5 milyar $ kaybeden CEO: Panik ataklar yaşıyorum
Terra LUNA çöküşünde 3.5 milyar $ kaybeden CEO: Panik ataklar yaşıyorum

UST çökerken “1 dolar olacak” diyen şirket, fon kapattı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mayıs ayında, TerraUSD’nin derin çöküşü sırasında “Yeniden 1 dolar seviyesini yakalayacağını düşünüyoruz. Bu durum, yeni fırsatlar ortaya çıkardı.” diyerek UST yatırımlarını artıran kripto hedge fonu Arca, bir fonunu tasfiye etti. Şirketin kapattığı fon, UST’den büyük yara alan 20 milyon dolarlık Dijital Getiri Fonu (Digital Yield Fund) oldu.

Söz konusu fon, Eylül 2021’de açılmış, UST’den dolayı çok fazla kayıp vermişti fakat bir kaynaktan alınan bilgilere göre kapanışın arkasındaki neden bu değil.

CEO Rayne Steinberg The Block‘a gönderdiği e-postada, “Stratejik bir iş incelemesinin ardından, 31 Ağustos’ta yürürlüğe giren Dijital Getiri Fonumuzu kapatmaya karar verdik. Değişen piyasa koşulları göz önüne alındığında, bu kararın yatırımcılarımızın yararına olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mayıs ayında yatırımcılara not gönderilmişti

TerraUSD’nin dolar karşısında paritesini kaybettiği mayıs ayında, yatırımcılara olumsuz etkilendiğini teyit eden bir not gönderilmişti. Daha sonra firmanın iflas ettiğine dair söylentiler çıkmış ancak firma bunu yalanlamıştı.
Geçtiğimiz hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ‘na yaptığı başvuruya göre Arca, 30 milyon dolarlık bir girişim fonunu, 50 milyon dolarlık bir NFT fonunu ve 192 milyon dolar değerinde amiral gemisi dijital varlık fonunu yönetiyor.

➤ Terra LUNA Haberleri

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!