Ünlü CEO: Bu Olaylardan Sonra Bitcoin de Hacklenebilir
Ana Sayfa COINTURK Twitter Saldırısını Yapanların Kullandığı Yöntem Ortaya Çıktı
COINTURK - Kripto Para - 16/07/2020

Twitter Saldırısını Yapanların Kullandığı Yöntem Ortaya Çıktı

Twitter saldırganlarının kullandıkları yöntem belli oldu.

Şu sıralar bütün dünya Twitter saldırılarını konuşuyor. Basit bir Bitcoin dolandırıcılık yöntemi deneyen saldırganların bütün Twitter sistemini ele geçirmeleri ise büyük bir şaşkınlık yarattı. İlk başta herkes ele geçirilen hesapların hacklendiğini düşünse de Twitter tarafından yapılan açıklamada saldırının direkt olarak Twitter yöneticilerine ve çalışanlarına yönelik olduğu belirtildi.

Bu da saldırganların Twitter’ın kontrol paneline sızdığını ve önde gelen hesapları bu şekilde hacklediğini gösteriyor. Eski ABD Başkanı Barack Obama, Bill Gates, Elon Musk, Jeff Bezos, Warren Buffett ve bunun gibi birçok önde gelen kişinin hesabının bir anda hacklenmesinin bundan başka mantıklı bir açıklaması da olamazdı.

Twitter Saldırganlarının Kullandıkları Yöntem Belli Oldu Twitter konu hakkında yayınladığı açıklamada bu kaos için özür diledi ve devamında hatanın olmaması için önlemler alındığını belirtti. Saldırganların sosyal mühendislik yaparak Twitter çalışanlarının hesaplarını ele geçirdiği ortaya çıktı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Twitter tarafından yapılan açıklamalarda bunun bir daha olmaması için kontrol paneline erişimi olan kişilerin de sınırlandırılacağı belirtildi. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu durumun ne kadar etkili olacağı bilinmese de Twitter’ın verdiği güvenin şimdiden büyük bir darbe aldığı biliniyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…