Twitter Hack’i Bitcoin’e Olan Güveni Kanıtladı!
Ana Sayfa Bitcoin Twitter Hack’i Bitcoin’e Olan Güveni Kanıtladı!
Bitcoin - 17/07/2020

Twitter Hack’i Bitcoin’e Olan Güveni Kanıtladı!

Hack olayının ardından beklenen olmadı ve Bitcoin’de büyük bir fiyat hareketi yaşanmadı.

15 Temmuz’da gerçekleşen Twitter hack girişimine ve bu skandalda Bitcoin (BTC) adının geçmesine rağmen lider kripto para biriminin volatilitesinde bir değişiklik olmadı ve hatta volatilitedeki düşüş devam etti.

Yani BTC yatırımcıları bu skandalı çok da kafalarına takmadı. Yatırımcılar Etkilenmedi Skew verilerinin gösterdiğine göre, Bitcoin yatırımcıları aslında oldukça önemli olan bu hack girişiminden etkilenmedi.

Firma konuyla ilgili açıklamalarında Bitcoin fiyatının bu olaydan etkilenmesinin eklendiğini ancak beklenenin gerçekleşmediğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in bir aylık zımni volatilitesi %55’in altın bulunuyor.

Bu da yatırımcıların yakın zamanda Bitcoin fiyatında büyük bir hareket beklemedikleri anlamına geliyor. Bitcoin Fiyatı 16 Temmuz’da önde gelen kripto para birimi, Bitstamp’ta gün içi en düşük seviye olan 9.026 doları gördü ve %2 gibi küçük bir geri çekilme kaydetti.

Ancak,bilgisayar korsanlarının yarattığı itibar hasarının ciddiyeti göz önüne alındığında, bazı yatırımcıların daha fazla panik satışı yapması bekleniyordu. Çünkü Barack Obama, Joe Biden ve Kim Kardashian gibi önemli Twitter hesapları ele geçirilmiş ve bu hesaplar Bitcoin dolandırıcılığı yapılma için kullanılmıştı.

Bunların yanında Bitcoin’in volatilitesinin son zamanlarda oldukça düşük olduğunu görüyoruz. Bu da analistlere göre yazın geri kalanının yatırımcılar için çok da sorun yaratmayacağını gösteriyor.

BTC fiyatı 13 Mart’ta “Kara Perşembe”den sonra bir gecede yüzde 51 düştükten sonra neredeyse yüzde 200’e yakın yükseliş gösterdi. Ancak sonrasında düşüş başladı ve fiyat 9.000 ile 10.000 dolar aralığında sıkıştı.

Bu fiyat hareketlerinin ardından açıklamalar yapan Interlapse CEO’su Wayne Chen, Bitcoin’in Eylül veya Ekim ayına kadar önemli bir adım atmayacağını dile getirdi.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…