Ana Sayfa Altcoin Tron’a Bir Darbe de Disney’den Geldi!
Altcoin - 22/12/2019

Tron’a Bir Darbe de Disney’den Geldi!

Oldukça kötü bir 2019 yılı geçiren Tron Foundation, hem Tron‘un (TRX) değer kaybetmesi hem de Justin Sun‘ın tepki çeken hareketleri ile ciddi bir gerileme yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde Poloniex kripto para borsasını satın alan ve daha sonra Digibyte (DGB) kurucusunun TRX’i eleştirmesinin dvamında DGB’yi delist etme kararı alan Justin Sun, şimdi de ABD merkezli dev firma Disney’den gelen kötü haber ile gündeme oturdu. Tron’un yaptığı üç ticari marka başvurusu ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi tarafından reddedildi ve Disney bu konuda haklı bulundu.

Tron, Ticari Marka Haklarından Vazgeçti Tron Foundation’ın Çin içerisindeki ortağı Raybo Technology ilk olarak ”TRON”, TRONNETWORK” ve ”TRONIX” kalıpları için 2018 yılının Şubat ayında başvuru yapmıştı. Disney ise Ağustos ayında bu başvurulara karşı geldi ve Raybo Technology aradan geçen süreye rağmen bu konuda bir yanıt vermedi.

Decrypto haber kaynağının aktardığı bilgiye göre de Kasım ayının ilk haftalarında Raybo’nun başvuruları geçersiz konuma düştü. Disney aslında TRON odaklı ticari markaların kendilerine ait olduğunu ve Tron Foundation’ın hedefinin kendi ticari çıkarlarını zedeleyeceğini ifade etmişti. Disney’in yapımcılığını yaptığı benzer ismi taşıyan film, dünya çapında tanınırlığa sahip.

ABD’li Hukuk Müşaviri Jake Chervinsky konu hakkında yaptığı açıklamada Tron’un Disney gibi devasa bir firmanın eli güçlü iken karşısına çıkmaktan sakınmış olabileceğini ve bunun oldukça normal olduğunu ifade etti. Tron’un ABD içerisinde nasıl ticari marka hakları alacağı ise bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…