Kripto para sektörünün son dönemde yaşadığı düşüş herkesin malumu. Ancak bu düşüşten etkilenmeyen bazı koinler de var ve onlar, performansları ile umut Vaad etmeye devam ediyorlar.

Bunlardan birisi de Tezos olarak görünüyor. Yaşadığı problemler ve tartışmalı ICO sürecinin ardından gecikmeli bir şekilde ana ağını piyasaya süren firma, zor dönemler yaşadığı günlerin acısını adeta çıkartıyor.

Tezos’da son dönemde yaşanan büyük bir artış ise dikkat çekiyor. Proof of Stake tabanlı bir proje olan ve bu sebeple de staking imkanı tanıyan projeye, ilk olarak Binance; ücretsiz destek sağlamıştı.

Binance’in ardından da Coinbase, benzer bir hizmeti kullanıma açtı. Tüm bu durumlar, Tezos fiyatının çok ciddi oranda artmasına aracılık etti.

Staking periyodunun başladığı süreçten bu yana, yaklaşık bir buçuk aylık bir süre geçerken, Tezos; bu süre zarfı boyunca tam yüzde 50’lik bir artış yakaladı.

Staking hizmetlerine talebin de fazla olduğu ifade ediliyor. Son dönemde Tezos’un cüzdanını kullanan ve koinlerini stake ederek pasif gelir elde etmek isteyen kişi sayısının arttığı belirtiliyor. Bu rakamın 107 bini geçtiği de gelen haberler arasında yer alıyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …