Ana Sayfa Kripto Para Finans Haberleri Tether’den Piyasaya 30 Milyon USDT İhracı Daha!
Finans Haberleri - 22/12/2019

Tether’den Piyasaya 30 Milyon USDT İhracı Daha!

Toplam piyasa değerine göre hala dünyanın en büyük stabil coin seçeneği konumundaki Tether, 30 milyon dolar değerinde USDT piyasaya sürerek büyümeyi sürdüreceğini gösterdi.

Kripto para piyasası oluşturulan yeni 30 milyon dolar değerinde USDT ile bir miktar daha ivme yakalayabilir. Tether 2017 yılından beri en çok eleştirilen kripto para birimlerinden birisi olsa da USDT’nin büyümesi her geçen gün daha da hızlanıyor. Buna ek olarak USDT ve lider kripto para Bitcoin arasındaki korelasyon da herkes tarafından kabul edilen bir gerçek haline gelmiş durumda. Bundan birkaç hafta önce de Bitcoin’in fiyat artışlarının yüzde 70’inin, yeni Tether ihracından sonra gerçekleştiği görülmüştü.

Piyasaya Giren “Taze” USDT, Fiyatları Etkileyebilir

Yüklü miktarlarda yapılan kripto para işlemlerini rapor eden Whale Alert’ın, ilgili USDT hareketini belirttiği gönderisine de kripto para yatırımcılarından fiyat yönlü bir hareket olacağını ima eden yanıtlar geldi. Aslında hem Bitfinex’in hem de Tether’in arkasındaki iFinex firması birkaç aydır piyasaya yeni USDT girişini durdurmuştu. Tether’in toplam piyasa değeri de bu sebeple diğer altcoinler tarafından geride bırakılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Buna ek olarak yüksek miktarda USDT, Omni ağından Ethereum ağına aktarıldı ve bu da Ethereum ağını o tarihlerde tıkanma tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı.

Tether, USD Coin’in Nefesini Ensesinde Hissediyor Hala lider stabil coin olmasına rağmen Tether’in özellikle 2019 yılı başından beri ciddi bir rekabet ile karşı karşıya olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Coinbase kripto para borsasının Circle ile ortaklaşa piyasaya sürdüğü ve desteklediği USD Coin, 2019 yılının sonlarına yaklaştıkça ciddi bir yükseliş sergiliyor. 4 Aralık tarihinde 19 Milyon USDC ihraç edilirken, 11 Aralık tarihinde de 2,8 milyon dolar değerinde USDC piyasaya sürüldü. Daha sonra 16 Aralık tarihinde 1,5 milyon dolarlık USDC daha piyasaya girdi ve sirkülasyondaki USDC miktarı 2019 yılında tamı tamına yüzde 50 artmış oldu. Coinbase’in kendi stabil coin’i bütün bu hareketlilik sayesinde sadece 1 yılda dünyanın en büyük ikinci dolar endeksli kripto parası haline geldi.

Stablecoin’ler arasındaki savaş kızışırken, Tether’in 1,4 trilyon dolar gibi devasa miktarda bir dava ile karşı karşıya kaldığını hatırlamakta da fayda olacaktır. Bitfinex yönetiminin Tether aracılığıyla piyasayı manipüle ettiğini belirten davacı taraf, eğer davasını kazanıp USDT’ye tazminat ödetmeyi başarabilirse bu tam anlamıyla hem Bitfinex hem de USDT’nin sonu olabilir. USDT ve Bitcoin arasındaki yakın bağ ve ilişkiden dolayı da kripto para piyasası Mt. Gox kripto para borsasının hacklendiği tarihlerdeki gibi büyük bir düşüş yaşayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…