Dünyanın en önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Lenovo, GoChain projesinin Blockchain ağına katıldı.

GoChain ekibi tarafından yapılan açıklamada ünlü firmanın bundan sonra GoChain’in sahip olduğu platformda bir node sahibi olacağı belirtildi.

GoChain, bilindiği gibi Proof of Reputation mekanizması ile işleyen bir Blockchain ağına sahip. Lenovo da, bu ağa katılacak bu ağdaki diğer 50 adet firma gibi bir node sahibi olacak. Bu sayede şirket, ağdaki işlemleri onaylayacak ve onları denetleme şansına sahip olacak.

Lenovo’nun Ağdaki Görevi

Ekipten yapılan açıklamaya göre, Lenovo’nun katıldığı ve sahibi olduğu düğüm, temel olarak havalandırma ve çevre dostu projelerin Blockchain kullanımına katkı sunacak. Spesifik olarak konuşmak gerekirse, Lenovo’nun node sahibi olacağı düğümde Midas Green Tech şirketi tarafından geliştirilen çevreci projeler yer alacak.

Yaklaşık 50 milyar dolara ulaşan değerlemesi ile teknoloji sektörünün dev firmaları arasında yer alan Lenovo, Blockchain sektörüne çok sıcak yaklaşan bir konumda.

Şirket, bilindiği gibi geçen yıl çıkardığı yeni telefonu olan S5’te, Blockchain sistemini entegre etmişti. O dönemden bu yana da firmanın Blockchain ile ilgili olarak ciddi çalışmalar yaptığı ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…