Tek Bir Reklam, 217 Milyon Dolarlık Bitcoin Getirdi!
Ana Sayfa Bitcoin Tek Bir Reklam, 217 Milyon Dolarlık Bitcoin Getirdi!
Finans Haberleri - 17/08/2020

Tek Bir Reklam, 217 Milyon Dolarlık Bitcoin Getirdi!

Grayscale’in Bitcoin reklamı meyvesini verdi.

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto, lider kripto para biriminin başarılı olması için bunun olabildiğince fazla kişi tarafından kullanılması gerektiğini ifade etmişti.

Gerçekten de Bitcoin 20.000 dolar ile rekor kırdığı tarihe kıyasla şu an 12.000 dolarlık fiyatına rağmen çok daha iyi bir konumda. Bunun sebebi ise daha fazla kişinin BTC biliyor ve kullanıyor olması olarak ifade edilebilir.

Bu sebeple ana akım medyadaki reklamlar ve Bitcoin’in tanıtılması için yapılan çalışmalar hem fiyat hem de BTC ağının geneli için büyük bir öneme sahip. Dünyanın en büyük kripto para yatırım fonlarından olan Grayscale Investments da geçtiğimiz tarihlerde tam olarak bunu yaptı.

Dev Bitcoin Reklamı, Dev Getiri Sağladı CNBC, MSNBC, FOX ve FOX Business gibi ABD’nin önde gelen kanallarında Bitcoin ile ilgili reklam yayınlatan Grayscale, bu reklamın getirisini ise 217 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı ile aldıklarını açıkladı.

Grayscale CEO’su Barry Silbert konu hakkında Twitter’dan yaptığı açıklamada, televizyon reklamının hemen ardından 217 milyon dolarlık yatırım aldıklarını doğruladı.

Silbert geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında “kripto paraları ana akım kitlelere tanıtacağız” ifadesini kullanmıştı ve gerçekten de bu konuda başarılı oluyor gibi gözüküyor.

Grayscale’in kripto fonları Temmuz ayının sonlarında rekor bir atış elde etmişti ve bu rekor tesadüf gibi durmuyor. Hem Bitcoin‘in büyümesi ve fiyat artışı, hem de Grayscale’in verdiği reklamlar, yatırımcılarla sektörün geneli lehine sonuçlar vermeye devam ediyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…