SEC’e Yeni Bir Bitcoin ETF Başvurusu Yapıldı
Ana Sayfa Bitcoin SEC’e Yeni Bir Bitcoin ETF Başvurusu Yapıldı
Bitcoin - 18/06/2020

SEC’e Yeni Bir Bitcoin ETF Başvurusu Yapıldı

WisdomTree Investments, bir Bitcoin ETF başvurusu daha yaptı.

Ortaya çıkan son haberlere göre, New York merkezli varlık yönetimi şirketi WisdomTree Investments yeni bir Bitcoin ETF başvurusu yaptı. Ancak bu başvuru Wall Street’te oldukça soğuk karşılandı. Bu hoş karşılanmamanın uzlaşılamayan noktası ise şirketin fiziksel bir varlık yerine Bitcoin ETF’ini seçmesi oldu. Aberdeen Standard Investments’dan Steven Dunn’a göre bu durum, ne aldığını bile bilmeyen yatırımcılar için oldukça kötü bir şey olabilir. Yeni Başvuru WisdomTree’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuruya göre  fonlarının yüzde beşine kadarı, 2017 yılının Aralık ayında piyasaya sürülen CME’nin nakit paraya dayalı Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapabilecek.

Öte yandan Bitcoin türevleri, ETF’nin varlık sepetinin sadece küçük bir kısmını oluşturacak ve diğer varlıklar arasında ham petrol ve doğal gaz gibi bir dizi emtia da yer alacak. Bu tür bir çeşitlendirme sunarak WisdomTree, menkul kıymetler kurumunun kaygılarını hafifletmek ve onay alma şansını arttırmak istiyor.

Buna paralel olarak analist Todd Rosenbluth yaptığı açıklamalarda SEC’in sadece Bitcoin ile ilgilenen bir ETF başvurusunu reddedeceğini iddia ediyor ve “SEC, Bitcoin ETF’leriyle ilgili sayısız endişesini doğrudan ortaya koydu ve Bitcoin’i açıkça izleyen bir şeyi onaylama olasılığı çok düşük.” ifadelerini kullandı. ETF’ler Onaylanacak Mı? Şubat ayında SEC, BTC ve hazine bonolarının  bir karışımını sunmak isteyen Wilshire Phoenix Bitcoin ETF teklifini reddetti ve bunu bir dizi başka red izledi.

Öte yandan kripto para savunucusu Jake Chervinsky’ye göre, piyasa manipülasyonları konusundaki endişeleri nedeniyle SEC Başkanı Jay Clayton, 5 Haziran 2021’de sona eren görev süresi içinde hiçbir Bitcoin ETF’ni onaylamayacak.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …