NFTPump
SEC Başkanı Gary Gensler, ABD’de Sunulan Kripto Para Yasası Hakkındaki Görüşlerini Açıkladı!
SEC Başkanı Gary Gensler, ABD’de Sunulan Kripto Para Yasası Hakkındaki Görüşlerini Açıkladı!

SEC Başkanı’nın Yarınki Konuşma Metni Sızdı! Kripto Paralar Konusunda Uyaracak!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de pek çok kurumdan kripto para regülasyonları hakkında açıklamalar geliyor. Bu açıklamalar zaman zaman piyasanın tepki vermesine de neden oluyor.

Bu konuda market üzerinde en etkili isimlerin başında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler geliyor.

SEC başkanı Gary Gensler’ın yarın Invite Only Summit konferansında konuşması bekleniyor.

Barrons, Gensler’ın yarınki konuşmasında ileteceği mesajlara ulaştığını açıkladı.

Buna göre kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici baskının devam etmesi bekleniyor.

Barrons’un haberine göre Gensler’ın hazırlanan konuşma metninde kripto para birimlerine ilişkin şu başlıklar yer alacak:

Çoğu kripto para birimi (altcoinler) menkul kıymet olduğu için SEC denetimi altında. Coinbase’de dahil olmak üzere FTX ve Binance gibi çoğu kripto para platformu menkul kıymet satışına aracılık ettiği için SEC’in yetki alanı içerisinde. Kripto endüstrisinin hangi tokenlerin menkul kıymet olduğu konusunda yeterli netlik sağlanmaması eleştirisine yanıt verecek olan Gensler’ın “mesajı beğenmemekle, almamak aynı şey” değildir demesi bekleniyor. Gensler’ın yarınki konuşmasında SEC personelinden menkul kıymet statüsündeki kripto para birimlerinin SEC’e kaydolması konusunda token ihraççılarıyla birlikte çalışmasını istediğini söylemesi ve borsalar gibi kripto aracılarının da buna uyum sağlamak için ajansa gönüllü olarak yaklaşması gerektiğini söylemesi bekleniyor. Sektöre yeni giren kripto para firmalarına da seslenmesi beklenen Gensler’ın “başından itibaren bizimle birlikte çalışın. En başından bunu yapmak çok daha az maliyetli” mesajı vermesi bekleniyor.

Yukarıdaki açıklamalar SEC Başkanı Gensler’ın daha önce bir çok defa gündeme getirdiği açıklamalar. Bu nedenle sürpriz bir açıklama gelmezse konuşmanın market üzerindeki etkisinin sınırlı olması bekleniyor.

Gensler’ın TSİ 17.00’da konuşmaya başlaması bekleniyor.

Yarınki gündem maddeleri ve Powell’ın konuşma saati hakkında ilgili haberi inceleyebilirsiniz.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin'de Bu Hafta Takip Edilecek Önemli Gelişmeler! (5-9 Eylül)

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!