Ripple’ın xCurrent Ürünü 400 Milyar Dolarlık Tasarruf Sağlıyor
Ana Sayfa Altcoin Ripple’ın xCurrent Ürünü 400 Milyar Dolarlık Tasarruf Sağlıyor
Ripple - 14/06/2020

Ripple’ın xCurrent Ürünü 400 Milyar Dolarlık Tasarruf Sağlıyor

Ripple’ın xCurrent ürünü SAMA için 400 milyar dolarlık tasarruf sağlıyor.

Suudi Arabistan’ın Mali Otoritesi (SAMA), yıllık olarak ödediği işlem ücretlerinde inanılmaz tasarruf elde ettiğini ve yıllık olarak 400 milyar dolara varan işlem ücretinden Ripple’ın ürünü sayesinde kurtulmayı planladığını açıkladı. SAMA, ödeme sistemini modernleştirmeyi planlıyor ve bu bağlamda Ripple ile ortaklık imzaladı. Ripple’ın xCurrent ürününü kullanmak için böyle bir ortaklık imzalayan SAMA, yerel bankalar ve küresel iştirakler arasındaki para transferlerinin bu sayede hem daha hızlı hem de daha masrafsız olabileceğini vurguladı.

Ripple ve SAMA Ortaklığı Büyüyor Aslında Ripple ve SAMA’nın ilişkisi 2018 yılına dayanıyor. 2018 yılının Şubat ayında ortaklık imzalayan ikilinin temel amacı ise Suudi Arabistan’ın ödeme ve finansal altyapı programını Ripple’ın çözümleri ile kolaylaştırmaktı. Ripple’ın küresel altyapı sorumlusu Ray Dalio, konu hakkında yaptığı açıklamada bankaların sunulan çözümlerin avantajlarını yeni yeni keşfetmeye başladığını ifade etti.

Merkez bankalarının blockchain teknolojisini anlamaya başladığını ve bunun nasıl efektif olduğunun görüldüğünü belirten Dalio, sınır ötesi ödemelerin yanı sıra yerel piyasadaki ödemeler için de bunun uygun bir tercih olabileceğinin görüldüğünü vurguladı. SAMA’nın şu an için yerel bankalarla arasındaki bağı blockchain kullanarak güçlendirmek isteyen ilk büyük otorite olduğunu belirten Dalio, xCurrent ürününün büyük bir yenilik katacağını ifade etti. Ripple’ın ortaklarının hem sayısının hem de büyüklüklerinin artması, genel olarak XRP kripto para birimi için de faydalı olabilir ve yükseliş getirebilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…