Ripple, YouTube’a Dava Açtığını Açıkladı!
Ana Sayfa Altcoin Ripple, YouTube’a Dava Açtığını Açıkladı!
Ripple - 22/04/2020

Ripple, YouTube’a Dava Açtığını Açıkladı!

Ripple ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan YouTube’a dava!

Dev blockchain firması Ripple (XRP) ve CEO’su Brad Garlinghouse, bir numaralı video paylaşma platformu YouTube’ dava açtığını ve bunun neden olduğunu açıkladı. Google iştiraki olan YouTube, XRP tabanlı kripto para dolandırıcılıklarını engellememekle ve bunlar için yeterli önlemleri almamakla suçlanıyor. Fortune’un haberine göre, Ripple ve Garlinghouse davada “belirtilmeyen bir miktarda” tazminat talep etti ve davada oldukça ısrarcılar.

Şikayette Ripple ve Garlinghouse’ın halka açık imajlarının, markalarını Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ripple vs. YouTube n ve ünlerinin zarar gördüğünü, bunun aslında YouTube’un direkt bir ihmali ve hatası olduğunu belirtti. Geçtiğimiz tarihlerde Brad Garlinghouse’a ait olduğu iddia edilen ancak aslında sahte olan bir YouTube hesabından canlı yayın yapılarak binlerce XRP yatırımcısı dolandırılmıştı. Söz konusu dolandırıcılıkta, 2.000 XRP ile 500.000 XRP gönderenlere bunun karşılığında 20.000 ile 5.000.000 XRP gönderileceği belirtilmiş ve milyonlarca XRP çalınmıştı.

Garlinghouse konu hakkında yayınladığı tweet’lerinde de sosyal medya şirketlerinin platformlarını koruma konusunda başarısız olduğunu, özellikle yukarıda sözü edilen “giveaway” dolandırıcılıkları gibi yöntemlerin sıklıkla kullanıldığını ve bu yüzden yüzlerce insanın zarar gördüğünü belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…