Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi
Ana Sayfa Altcoin Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 9/04/2020
Ripple - 09/04/2020

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 9/04/2020

XRP/USD grafiğindeki direnç noktaları aşılabilecek mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), kısa vadeli bir üçgen formasyonunda sıkışıp kalmış gibi gözüküyor. XRP/USD işlem çiftinin ticari hacminin şu sıralar ciddi anlamda az olduğu görülüyor ve bu durum ayıların etkisinin artmasını sağlayabilir.

Ripple Yorumları XRP Grafik Ripple Yorumları XRP/USD fiyat grafiğine bakıldığında birim fiyat açısından 0,20 dolarlık noktanın uzun süreden beri aşılayan bir direnç olduğu görülüyor. XRP geçtiğimiz günkü rallisinde 0,2023 dolara kadar çıksa da 4 saatlik mumda kapanış gerçekleştiremedi ve grafikten onay alamadı. Bu da Ripple’ın oldukça kısa vadeli bir grafikte hareket ettiğini ve alçalan üçgen formasyonundan hala çıkamadığını gösteriyor. 1 saatlik Bollinger Bandı indikatörü incelendiğinde, boğaların aslında oldukça zor günlerden geçtikleri görebiliyor. Boğaların özellikle 0,2020 doların üzerine çıkma konusunda zorlandıkları ve buranın kırılması durumunda yükselişin fiyatı 0,23 dolara kadar çıkartabileceği söylenebilir. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. XRP Grafik 1 saatlik SMA’ya bakıldığında da 0,1900 dolar seviyesinin güçlü bir destek oluşturduğu ve fiyatın buranın üstünde kaldığı müddetçe güvende olduğu görülüyor. 1 saatlik SMA 200 ise fiyatın 0,1850 dolarda ayrı bir desteğe daha sahip olduğunu gösteriyor.

XRP/USD işlem çifti ne kadar alçalan üçgen formasyonunda olsa da RSI şu an nötr bölgede bulunuyor ve pozitife dönmesi birçok direncin kırılmasını sağlayabilir. Geçtiğimiz günlerde Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’in cüzdanına yeni XRP‘ler aktarıldığı görülmüştü. Eğer bu satışlar yakın vadede gerçekleşmezse ve fiyat baskılanmazsa XRP’nin gerçekten de 0,23 dolara kadar çıkma ihtimali ve buradan boğaları çağırma şansı var. Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …