Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi
Ana Sayfa Altcoin Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 18/06/2020
Ripple - 19/06/2020

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 18/06/2020

XRP fiyatı yeniden konsolidasyon sürecine mi girecek?

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, 0,1950 dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra ivmesini kaybetti ve yeniden daha önceki düşüş trendinin içerisine geriledi. Bundan önceki haftalarda 0,1850 dolar seviyesindeki desteğe kadar gerileyen XRP’nin genel gidişatı düşüş odaklı gözüküyor.

Ripple Grafik Buna rağmen 0,20 dolar seviyesine yaklaşan XRP’de psikolojik direnç noktasının kırılacağı düşüncesi hafif çaplı bir FOMO yaratmıştı. Fiyatın gün içerisinde %0,56’lık düşüş yaşaması ise FOMO’yu büyük ölçüde durma noktasına getirdi. Aslında bu satış baskısı sadece XRP’ye özel değil ve Bitcoin ile Ethereum da gün içerisinde çeşitli kayıplar yaşadı. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 50 günlük basit hareketli ortalama ile 100 günlük basit hareketli ortalama arasında mekik dokuyor. 4 saatlik grafiğe bakıldığında 50 günlük basit hareketli ortalamanın 0,1935 dolar seviyesinde boğalara karşı güçlü bir savunma yaptığı görülebiliyor.

Ripple Alınır Mı? 100 günlük basit hareketli ortalama ise 0,20 dolar seviyesinde konuşlanmış durumda ve %38,2’lik Fibo’yu da yanına alarak pivot direnç noktası oluşturmakta. Eğer XRP bu direnç noktasını kırabilirse fiyat 0,2367 dolara kadar çıkabilir ve XRP aylardan sonra ilk defa bağımsız bir ralli yaşayabilir. XRP/USD için olan RSI indikatörü ise olası bir konsolidasyon döneminin yakın olduğuna işaret ediyor.

Ripple grafiğindeki 4 saatlik MACD da düşüş yani konsolidasyon sinyalleri veriyor. Eğer alıcılar 0,19 dolar seviyesinde tutunmayı başarabilirse 0,20 dolara yönelik ivme yeniden alevlenebilir. Tabii ki 0,19 doların aşılması fiyatı yeniden 0,17 dolar seviyesine çekecektir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…