Reddedilen Direnç Seviyeleri İle BTC Fiyatı Nereye Gidiyor?
Ana Sayfa Bitcoin Reddedilen Direnç Seviyeleri İle BTC Fiyatı Nereye Gidiyor?
Bitcoin - 26/03/2020

Reddedilen Direnç Seviyeleri İle BTC Fiyatı Nereye Gidiyor?

Bitcoin yaşanan son ralliye rağmen yine reddedilen seviyelerle karşı karşıya…

FED’in açıklamalarının ardından artışa geçen Bitcoin fiyatı bu sabah 6.900 dolara kadar fiyatını çıkarmayı başardı. Bu durum bazı analistlerde 7.000’in üzerinin yeniden geldiği tahmininin oluşmasına sebep oldu. Ancak her analist böyle düşünmüyor. Bitcoin’de bir düşüş eğiliminin yeniden başlayabileceğini belirten analistler, bu ralli sırasında lider kripto para biriminin bazı direnç seviyelerini tekrar tekrar kırmaya çalıştığını ama bunun her seferinde reddedildiğini ifade ediyorlar. Dolayısıyla Bitcoin’in yakın zamanda yılın en düşük seviyelerini tekrar görebileceğini dile getiriyorlar. Yine Mi Konsolidasyon Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 6.730 seviyelerinden işlem görüyordu. Bu rakam her ne kadar iki gün öncesine göre yüksek bir seviyeyi işaret etse de sabah görülen 6.900’lerden bir geri çekilme olduğunu gösteriyor. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Öte yandan Bitocin’in 7.000 doların üzerine çıkma denemeleri sürekli bir satış baskısı ile karşılaşıyor. Bu sabah 6.900 seviyesinden yukarı çıkamayan fiyat bir üçüncü reddetmenin yaşandığını gösteriyor. Twitter’da popüler bir kripto para birimi yatırımcısı ve analisti olan Michaël van de Poppe, bu reddedilmeler sonucunda Bitcoin’in (BTC) 4.800 dolara gerileyebileceğini ifade etti. Bitcoin’in 6.900 dolarlık bölgede hızlı bir ret ile karşılaştığını ifade eden analist, yine de bu alanda biraz ilerlenebileceğini dile getirdi ve şu yorumu yaptı:

Önümüzdeki dönemde 5.400 dolar ile 4.800 dolarlık alanın test edilmesini bekliyorum.

Makro Piyasa Yapısı Bu kısa vadeli teknik zayıflıklarının yanı sıra analistlere göre Bitcoin’in makro piyasa yapısı da zayıflık belirtileri göstermeye başladı. Bir diğer popüler analist olan Jonny Moe yaptığı açıklamalarda, artan bir wedge göstergesinin olduğunu ve sabırla beklediğini dile getirdi. Analistin bu belirttiği göstergenin artması bir düşüş eğilimi oluşabileceğini gösteriyor.

Bunlarla birlikte Bitcoin’in azalan hacim profili, lider kripto para biriminin yakın zamanda büyük bir harekete hazırlandığını gösteriyor olabilir. Kaynak: Newsbtc Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…