Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri Poloniex Kullanıcı Bilgilerinin Çalındığını Yalanladı!
Borsa Haberleri - 03/01/2020

Poloniex Kullanıcı Bilgilerinin Çalındığını Yalanladı!

Bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Poloniex‘in etkisi yavaş yavaş azalmaya devam ediyor. Kripto para borsası dün yaptığı bir açıklamada sosyal medyada gezinen kullanıcı hesap bilgilerinin kendilerinden sızdırılmadığını ifade etti.

İlginç bir şekilde yine Poloniex bu haberden de okuyabileceğiniz üzere geçtiğimiz Pazartesi günü bazı kullanıcılarına e-posta ile ulaşarak kullanıcı bilgilerinin sızdırıldığını ve şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini vurgulamıştı. Sızdırılan bilgilerin Poloniex kripto para borsasına girmek için kullanılabileceğinin de altını çizen Poloniex yetkilileri, herkesi bir an önce şifre değiştirmeye davet etti.

Poloniex: Sızıntı Bizden Kaynaklanmıyor Poloniex’in açıklamasında müşteri tabanlarının yaklaşık %1’inin durumdan etkilendiği ve sadece onların şifre değiştirmesinin yeterli olacağı belirtilmişti. Poloniex yeni açıklamasında ise yaptıkları soruşturma sonucunda kendi müşterilerine ait çalınan şifrelerin yaklaşık %90’ının daha önce başka siteler aracılığıyla çalındığını dile getirdi. Haveibeenpwned.com isimli sitede belirli bir mail adresi için daha önce kayıt olunan herhangi bir platformda veri sızıntısı olup olmadığı görüntülenebiliyor ve Poloniex de referans olarak bu siteyi gösterdi.

Poloniex yetkilileri kendilerinin tespit ettiği sızıntıları da Haveibeenpwned.com yönetimi ile iletişime geçerek listeye ekleteceklerinin altını çizdi. Kullanıcılarının şifrelerini veya e-posta adreslerini düz metin olarak depolamadıklarını ifade eden Poloniex, bunların şifrelenmiş bir şekilde muhafaza edildiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…