Piyasada Son Düşüşle Birlikte Bir Korku Başladı
Ana Sayfa Bitcoin Piyasada Son Düşüşle Birlikte Bir Korku Başladı
Bitcoin - 16/05/2020

Piyasada Son Düşüşle Birlikte Bir Korku Başladı

Bitcoin ’in sergilediği son düşüş hamlesi piyasada bir korku havasının esmesini sağladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün 9.500 dolarlık bölgenin altına indi ve fiyat 9.200 dolar seviyelerini gördü. Analistlere göre Bitcoin ’in sergilediği bu hareket daha düşük seviyelerin görülmesinin yolunu açtı. Ancak bununla birlikte alıcıların 9.000 dolarlık bölgede bir satın alma baskısı yaşadıklarını ve bu bölgenin önemli bir destek seviyesi olarak hareket ettiğini de belirtmek gerekiyor. Düşüş Devam Edecek Mi? Analistler ’e göre eğer Bitcoin (BTC) düşüş eğilimini devam ettirirse 7.600 dolara kadar bir geri çekilme görülebilir. Bununla birlikte Bitcoin ’in 10.000 doların üzerine çıkmamış olması da farklı bir düşüş eğilimi olarak yorumlanıyor.

Çünkü yatırımcılara göre BTC ’nin 10.000 dolarlık bölgenin üzerine çıkamaması bir zayıflık işareti ve bu işaret yeni düşük seviyelerin görülmesini sağlayabilir. Bunların yanında Bitcoin, son birkaç gün ve hafta boyunca 10.000 dolar civarında birden fazla reddetme ile karşı karşıya kaldı. Böylece 10.000 doların Bitcoin için ağır bir direnç seviyesi olduğu bir kez daha doğrulanmış oldu. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Öte yandan Newsbtc ’nin haberine göre piyasanın popüler analistlerinden “TraderXO” Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda düşüş ihtimalini değerlendirdi ve 9.600 ile 9.700 dolarlık bölgelerden %50 ’lik bir düşüş beklediğini dile getirdi. Yani analist, 4.000-4.500 dolara kadar bir geri çekilme bekliyor. Analistlerin bu görüşünü hash rate ’teki düşüşün de destekleyebileceği ifade ediliyor. Yatırımcı Hissiyatı Ortaya çıkan bilgilere göre Bitcoin ’in bugün sergilemiş olduğu hareket yatırımcı hissiyatının da değişmeye başladığını gösteriyor olabilir.

Dolayısıyla yatırımcıların büyük çoğunluğunun piyasada bir düşüş beklediği ifade edilebilir. Öte yandan Arcane Research ’ün yakın zamanda yayınladığı verilere göre, kripto para biriminin “Korku ve Açgözlülük Endeksi” bu hafta “açgözlülük” aşamasından “korku” aşamasına geçiş yaptı. Yapılan açıklamalarda ise “Korku ve Açgözlülük Endeksi şimdi 44 ’e düştü ve piyasa katılımcıları değişken bir haftadan sonra korkuyor gibi görünüyor.” ifadeleri kullanıldı.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…