PayPal Kripto Söylentisi BTC Fiyatını 12.000 Dolara İtebilir
Ana Sayfa Bitcoin PayPal Kripto Söylentisi BTC Fiyatını 12.000 Dolara İtebilir
Finans Haberleri - 03/07/2020

PayPal Kripto Söylentisi BTC Fiyatını 12.000 Dolara İtebilir

PayPal ve Venmo kullanıcılarının doğrudan kripto paralar alıp satabilmesi ile ilgili ortaya çıkan iddialar, sosyal medyayı kasıp kavurarak Bitcoin fiyatında hızlı bir hareketlenmeye neden oldu.

BTCUSD 22 Haziran günü, gün içinde %4.35 yükselme ile 9689 dolardan işlem gördü. Online ödeme devi PayPal’dan henüz bu konuyla ilgili kesin bir haber gelmedi fakat pek çok yatırımcıda farklı görüşler oluştu bile. Eğer BTCUSD 9600 dolar direncini kırabilirse, Bitcoin’in 12000 doları aşma olasılığı olabilir.

BTCUSD, PayPal kripto söylentileri arasında gün içinde %4.5 kazanç elde etti.

PayPal, 200 ülkede 325 milyondan fazla kullanıcısıyla dünyanın en önde gelen çevrimiçi ödeme sağlayıcısı. Amazon, eBay ve diğer perakendecilerden yapılan alışverişler için kullanıcıların çevrimiçi ödeme yapmalarını sağlayan PayPal, aynı zamanda dünya çapında kendi hesapları ile desteklenen banka hesapları arasında para transferi yapılmasına da olanak veriyor.

PayPal yakın dönemde kripto ve blockchain uzmanı işe almak üzere iki tane iş ilanı yayınladı. Bu ilanlardan biri, PayPal hizmetleri için önemli kripto ürünlerini ve özelliklerini tasarlamak, geliştirmek ve sürdürmekle görevli olacak olan Teknik Lider ve Kripto Mühendisi. Diğeri ise yeni gelişen blockchain teknolojilerine odaklanan Stratejik Teknoloji Etkinleştirme ekibinin bir parçası olmak üzere bir Blockchain Araştırma Mühendisi.

PayPal ayrıca bu yılın başlarında sekiz mühendislik pozisyonu için iş ilanı da yayınlamıştı.   Haberler eğer doğruysa, PayPal’ın bu hamlesi kripto kitlesinin benimsenmesi için önemli bir gelişme olabilir. Ancak bundan herkesin memnun olmadığı da bir gerçek. Sonuçta Bitcoin herhangi bir finansal kurumun müdahalesi olmadan doğrudan para göndermenin bir yolu olarak biliniyor.

Ayrıca, PayPal’ın kriptolarla ilişkisinin de geçmişte pek iyi olduğu söylenemez. İki yıl önce, PayPal CEO’su Bill Harris “Bitcoin’in hiçbir değeri yok” diyerek bir sahtekarlık olduğunu belirtmişti.

Yıl başından itibaren Bitcoin günlük grafiği, PrimeBit WebTrader BTCUSD, geçtiğimiz Mart ayındaki en düşük seviyesi olan 4.804 dolardan, %98 artış ile yükseldi. Koronavirüs dalgalarından oluşan korku ile hisseler boğuşurken ve çeşitli piyasalardaki talepler azalırken, Bitcoin yatırımcıları çekmeye devam ediyor.

PayPal’ın görünürdeki olası kripto servisi, insanların para transferlerine nasıl yaklaştıkları konusunda büyük bir etki sahibi olacaktır. Kullanıcıların doğrudan kripto alım ve satımı yapabileceği bir PayPal hizmetinin önümüzdeki 3 aya kadar kullanılabilir olabileceğini söyleyen bir kaynak bile mevcut.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…