Ana Sayfa Kripto Para MetaMask: “Yeniden Google Play Store’dayız”
Kripto Para - 03/01/2020

MetaMask: “Yeniden Google Play Store’dayız”

Büyük Ethereum tarayıcı uzantısı ve cüzdan hizmeti MetaMask, 1 Ocak itibariyle Google (NASDAQ:GOOGL) Play Store’a geri döndü. Dolayısıyla uygulama hem 2020’yi hem de yanlış anlaşılmanın düzeltilmesini kutluyor… Google, 1 Ocak’ta yaptığı açıklama ile MetaMask’in Play Store’a yeniden eklendiğini duyurdu.

MetaMask Geri Döndü Cointelegraph’ın haberine göre 1 Ocak 2020’de paylaştığı bir tweet’te MetaMask ekibi şunları açıkladı:

“Dikkatle değerlendirildiğinde Google, MetaMask mobil uygulamasının Google Play (Android) mağazasına geri dönmesine izin verdi! Bize inanan ve destek veren herkese çok teşekkür ederiz.”

Bunun yanında MetaMask, Google Chrome için Ethereum tabanlı, merkezi olmayan uygulamaları ve dApp’ları tam bir Ethereum node’u çalıştırmaya gerek kalmadan kullanılmasına izin veren, ayrıca yerleşik bir kripto cüzdanı da içeren bir tarayıcı uzantısı olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi bundan tam bir hafta önce Google, MetaMask’i Play Store’dan kaldırdığını açıklamıştı. Bunun sebebi olarak da madencilik politikalarını göstermişti. Ancak MetaMask uygulama içinde herhangi bir şekilde madencilik yapılmadığını belirterek karara itiraz etmişti. Bu itiraz Google tarafından reddedildi.

Ancak Google 1 Ocak’ta yaptığı açıklama ile bir yanlış anlaşılma olduğunu ve uygulamanın yeniden Play Stora’a eklendiğini belirtti.

Topluluk Desteği Google’ın engelleme adımının ardından MetaMask kullanıcıları, uygulamaya büyük destek gösterdi ve Google’ın hata yaptığını ifade etti.

Bununla beraber YouTube da Google gibi kriptolarla ilgili engelleme adımı atmıştı. Ancak YouTube daha sonra bir yanlış anlaşılma olduğunu ve videoların geri yüklenmeye başladığını belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…