Meta (Facebook) CEO’su Mark Zuckerberg Metaverse Beklentileri Hakkında Konuştu!
Meta (Facebook) CEO’su Mark Zuckerberg Metaverse Beklentileri Hakkında Konuştu!

Meta (Facebook) CEO’su Mark Zuckerberg Metaverse Beklentileri Hakkında Konuştu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse teknolojisinin popüler olmasından sonra adımı Meta olarak değiştiren Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Metaverse’ün gelişimi hakkında konuştu.

CNBC’den Jim Cramer’e konuşan Mark Zuckerberg, 2020’li yılların sonunda Metaverse’ün kocaman, devasa bir ekonomi olacağını düşündüğünü söyledi.

Zuckerberg ayrıca, ilerleyen yıllarda bir milyar insanın Metaverse dünyasına katılacağını öngördüğünü belirtti.

İnsanların hepsinin içerik ya da dijital ürünler satın almak için asgari 100 dolar harcayacağını öngördüklerini belirten Zuckerberg konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Temel olarak önümüzdeki on yılın sonunda Metaverse’te 1 milyar insanın olmasını ve bu insanların da asgari yüz dolarlık alışveriş yapmasını bekliyoruz.

Metaverse’ gelen insanların dijital ürünler, içerikler almasını bekliyoruz. Bu eşyaların içinde avatarları için giysiler ya da sanal evleri için dijital eşyalar olabilir.

Ayrıca sanal odalarını dekore etmek isteyen gençler de olabilir Bu bağlamda Metaverse’te dev bir ekonomi olacağını öngörüyoruz.”

İnsanların sadece alışveriş yapmak için değil içerik üretmek için de fırsatları olacağını dile getiren Zuckerberg, insanların ihtiyacı oluğu için değil mutlu olduğu için çalışacaklarını ifade etti.

Son olarak hedeflerinin mümkün olduğunca daha çok insana hizmet etmek olduğunu belirten Mark Zuckerberg, bunu Instagram ve Facebook‘la yaptıklarını bir sonraki aşamada WhatsApp olduğunu söyledi.

“Bizim öncelikli hedefimiz daha çok insana hizmet etmek oldu. Para kazanmak işin sonraki aşaması. Bu amacımıza Instagram ve Facebook’la ulaştık.

Bir sonraki aşama da Whatsapp olacak. İş dünyası mesajlaşmasında ve ticaretin gelişmesinde Whatsapp’in bir sonraki basamak olacağına inanıyorum.”

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!