Max Keiser: “Rusya ve Çin Stratejik Rezervlerine Bitcoin’i Eklemeli”
Ana Sayfa COINTURK Max Keiser: “Rusya ve Çin Stratejik Rezervlerine Bitcoin’i Eklemeli”
Finans Haberleri - 24/03/2020

Max Keiser: “Rusya ve Çin Stratejik Rezervlerine Bitcoin’i Eklemeli”

Ünlü TV programcısı Max Keiser, ekonomik zorluklara karşı Çin ve Rusya’nın Bitcoin’i rezervlerine eklemesi gerektiğini dile getirdi.

Keiser Report’un ev sahibi olan Max Keiser, altın standart ABD’de bir geri dönüş yaptıktan sonra Rusya ve Çin’in rezervlerinde Bitcoin bulundurmaları gerektiği yönünde bir açıklama yaptı. Keiser’ın bu fikri en azından şu anda çok da mümkün bir düşünce gibi görünmüyor. 400.000 Dolarlık Tahmin Keiser 2011 yılından bu yana gerek TV programında gerekse yaptığı açıklamalarda Bitcoin ile ilgili pozitif düşüncelerini paylaşan ve sürekli Bitcoin’i tanıtan en eski isimlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Keiser Bitcoin’in 10 yılın en büyük ve en çok konuşulan gelişmelerinden biri olacağını da daha ilk günlerden doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Öte yandan Keiser sıkı bir ABD doları eleştirmeni. Keiser doların hiçbir şey tarafından desteklenmediğini, dolayısıyla bir değeri olmadığını sıklıkla dile getiriyor. Hatta bir keresinde bu açıklamaları sırasında 10 dolarlık bir banknotu parçalamıştı. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Bunların yanı sıra ünlü isim yakın zamanda yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 400.00 doları görebileceğini dile getirmişti. Keiser’ın bu düşüncesi her ne kadar oldukça ütopik görünse de ünlü ismin 2011 yılında yaptığı tahminlerin gerçekleştiğini unutmamak gerekir. Rusya, Çin ve Bitcoin Tüm bunlara rağmen yine de Keiser’ın son teorisi son derece imkansız gibi görünüyor. Bitcoin, 2013’ten bu yana Çin’de yasaklı bir varlık. Komünist devlet, Ekim 2019’da Xi Jinping’in Blockchain ile ilgili pozitif açıklamaları sonrasında bile kripto paralarla ilgili herhangi bir girişimde bulunamadı.

Bunun yanında Rusya da bir kripto para merkezi olmaktan çok uzak. Bank of Russia‘daki (BoR) hukuk departmanına öncülük eden Alexey Guznov, kripto para işlemlerinin ve kripto paraların piyasaya sürülmesinin yasallaştırılmasına karşı çıktı. Ancak Guznov kripto para sahibi olmanın herhangi bir yasak ile karşı karşıya olmadığının da altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…