Ana Sayfa Kripto Para Madencilik Devi Bitmain, Çalışanlarının Yarsını İşten Çıkaracak
Madencilik - 03/01/2020

Madencilik Devi Bitmain, Çalışanlarının Yarsını İşten Çıkaracak

Son açıklamalara göre kripto para madenciliği devi Bitmain‘in işgücünü yüzde elli oranında azaltmayı planlıyor.

2 Aralık’ta Çin haber haber ajansı Wushuo Blockchain, Bitcoin (BTC) madencilik teçhizat üreticisi Bitmain’in, Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen BTC madencilik ödülü yarılanması öncesi “personel optimizasyon planı” çerçevesinde çalışanlarının neredeyse yarısını işten çıkarmayı planladığını bildirdi.

Yarılanma ve Personel Planı Dünyanın en büyük kripto para madenciliği makineleri üreticisinin 17 Ocak’ta yıllık bir toplantı düzenleyeceği ve işten çıkarmaların bu tarihten önce tamamlanması bekleniyor.

Konuya aşina kaynaklardan elde edilen bilgilere göre işten çıkarmaların sebebi, madencilik ödüllerinin yarı yarıya düşecek olması… Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan ise Bitmain’in işten çıkarılma planını “2020’nin ilk yarılanması” olarak adlandırdı.

Bunun yanında Bitmain Aralık 2018’de de benzer bir adım atmış ve yaklaşık olarak çalışanlarının yarısını işten çıkarmıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Bitmain o dönemde yaptığı açıklamalarda, işten çıkarmaların sürdürülebilir bir iş kurmanın bir parçası olduğunu ve farklı cv’lerle en iyi yetenekleri işe almaya devam edeceklerini ifade etmişti.

Bitmain’in Yasal Endişeleri Geçtiğimi günlerde Çin’deki Shenzhen Bao’An Bölge Mahkemesi, Bitmain’in yüzde yüz iştiraki olan Shenzhen Century Cloud Core’un 4.718.710.68 yuan’ını (676.000 dolar) dondurmayı emretmişti.

Öte yandan Bitmain kurucu ortağı ve teknoloji milyarderi Wu Jihan, yakın zamanda kurucu ortak Micree Zhan‘ı Ekim ayında şirketten çıkardıktan sonra Bitmain’in yönetiminde yeniden söz sahibi olmuştu. Bununla beraber bir yıl önce Wu, aniden Bitmain’in CEO’luğu görevinden ayrılmış ve şirketin yönetim kurulunda söz sahibi olmayan bir rol oynamaya başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…