Ana Sayfa Altcoin Litecoin Topluluğundan Charlie Lee’ye Çağrı Var
Litecoin - 03/01/2020

Litecoin Topluluğundan Charlie Lee’ye Çağrı Var

Litecoin kurucusu Charlie Lee 2019 yılında gizliliğin iyileştirilmesine yönelik bir söz vermişti. Kalkınma fonunun eskisinden daha iyi hale gelmesiyle Lee’nin bu sözüne dair gelişmelerin devam ettiği görülüyor.

Yapılan açıklamalara göre yeni geliştirme, MimbleWimble protokolünü Litecoin üzerinde uygulamayı ve kullanıcıların gizliliği koruyan işlemleri seçmesine izin vermeyi hedefliyor.

Litecoin Bağışları Yeterli Değil Litecoin ek bloğunun ve MimbleWimble uygulamasının kodunu tamamlamak için, Litecoin vakfı kısa süre önce bir fon toplama girişimi başlattı. Fon toplamanın amacı, önümüzdeki 12 ay boyunca projede haftada 15 saat çalışacak olan Grin ++ geliştiricisi David Burkett ile anlaşabilmekti. Burkett’in Litecoin için çalışması amacıyla 72.000 dolar toplanması gerekiyordu.

Bunun yanında Charlie Lee de toplanan bağışlar kadar kendisinin de fon sağlayacağının sözünü verdi. Dolayısıyla Litecoin topluluğunun 36.000 dolar toplaması yeterli olacaktı. Ancak topluluktan bazıları bunun yeterli olmadığını, Lee’nin tüm masrafı karşılaması gerektiğini düşünüyor.

Bunun ötesinde topluluktaki diğer kişiler bu yeni bağış toplama planının, Litecoin’in ölmekte olan bir proje olduğuna dair bir kanıt olup olmadığı konusunda endişeli olduklarını dile getiriyor. Örneğin bir kullanıcı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Litecoin’in “kripto mezarlığına hızla yaklaştığını” belirtiyor.

Bunların yanında Charlie Lee 2019 yılında yaptığı açıklamalarda, “Gerçek şu ki, hiç kimse Litecoin protokol geliştirme çalışması üzerinde çalışmak istemiyor. En azından teknik olarak yetkin kimse yok.” ifadelerini kullanmıştı.

Destek Sözü Öte yandan Charlie Lee 2019 Ağustos’ta yaptığı açıklamalarda, “Tabii ki hedef Litecoin Foundation’ın bağışlardan, ortaklıklardan ve ticari satışlardan elde ettiği gelirle kendisine bakabilecek durumda olmasıdır. Bu noktaya varana kadar ben gerekli olduğu her an Litecoin Foundation’ı finansal olarak destekleyeceğim.” ifadelerini kullanarak vakfa destek vermeye devam edeceğini dile getirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …