Litecoin Foundation, Güney Kore’de Büyük Bir Adım Attı!
Ana Sayfa Altcoin Litecoin Foundation, Güney Kore’de Büyük Bir Adım Attı!
Litecoin - 04/03/2020

Litecoin Foundation, Güney Kore’de Büyük Bir Adım Attı!

Litecoin (LTC) sonunda sessizliğini bozdu.

Bitcoin‘in altınının gümüşü olarak bilinen Litecoin (LTC), ne yazık ki son dönemlerde hem fiyat hem de altyapısal hareketlilik konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Litecoin yatırımcıları zaman zaman tepkilerini dile getirseler de, LTC bunları şimdiye kadar pek dikkate almadı. Litecoin Foundation tarafından yapılan yeni bir açıklama ise, yatırımcıları sevindirecek gibi gözüküyor.

Litecoin, Güney Kore Pazarına Girdi Cuma günü yapılan açıklamada MeconCash isimli ödeme firmasının bundan sonra Litecoin’i M.Pay uygulamasına entegre edeceği belirtildi. Bu da Güney Kore içerisindeki 13.000 ATM’den Litecoin karşılığında itibari para yani Kore Wonu çekilebileceği anlamına geliyor. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. İki şirket de yaptıkları açıklamalarda ortaklıktan dolayı iyimser olduklarını, bu ortaklığın Güney Kore’de başlayıp bütün dünyaya yayılabileceğini belirttiler. Litecoin yatırımcıları bunun yanı sıra firmanın MeconMall isimli sitesinden direkt olarak LTC kullanarak da alışveriş yapabilecekler.

Litecoin kurucusu Charlie Lee konu hakkında yaptığı açıklamada bu ortaklık ile Litecoin’in Güney Kore içerisindeki varlığını önemli ölçüde artırdıklarının altını çizdi. MeconCash’in platform olarak büyümesi ile beraber Litecoin kullanımının da artacağını belirten Lee, şu an 13.000 ATM’nin, ileride ise daha fazlasının kullanıma sunulabileceğinin ipuçlarını paylaştı. Litecoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 61 dolarlık bir birim fiyata sahip. Bunun sebebi ise kullanılmayan LTC’ler olabilir. Aktarılan bir haberde 63 milyon toplam LTC’nin yaklaşık 40 milyonunun uykuda olduğu yani alım satımda kullanılmadığı belirtilmişti. Bu da fiyatı ciddi anlamda tehdit etmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…