Kripto Piyasası Yine, Yeni, Yeniden Kırmızı! 
Ana Sayfa Kripto Para Analiz Haberleri Kripto Piyasası Yine, Yeni, Yeniden Kırmızı! 
Analiz Haberleri - 30/03/2020

Kripto Piyasası Yine, Yeni, Yeniden Kırmızı! 

Bitcoin dahil tüm kripto para birimleri yeni haftaya düşüşlerle başladı. Ancak destek seviyelerinde düşüşün durması umut oldu…

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta aslında geride bıraktığı iki haftaya göre gayet güzel bir tablo sergilemişti. Neredeyse tüm kriptolarda yaşanan güzel artışlar yatırımcılara umut ışığı olmuştu. Ancak bazı analistler düşüşün devam edebileceği, artışlar yalnızca birere düzeltme olabileceği konusunda uyarmıştı. Nitekim kriptolar bu haftaya düşüşlerle başladı… Yeniden 6.000 Altı Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Coinmarketcap verilerine göre dün gece 5.940 dolar seviyesine kadar geriledi. Anlık olarak 6.110 dolar seviyesinden 5.940 doları gören kripto para yatırımcıları korkutsa da daha düşük seviyeleri görmedi. Bir süre bu bantta izleyen fiyat yazının yayına hazırlandığı sırada yeniden 6.000 doların üzerinde 6.022 dolarda işlem görüyordu. Bitcoin boğaları dün kontrolü ele almaya çalışmış ve fiyat 6.300 dolar seviyelerin kadar yükselmişti. Dolayısıyla 24 saatten daha kısa sürede Bitcoin’in yaklaşık olarak 400 dolarlık bir düşü sergilediğini görüyoruz. Boğaların burada güçlü kalamaması ve artış trendinin reddedilmesi analistler tarafından 3.800 dolara düşüldüğü zamana benzetiliyor. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Bununla beraber yatırımcıların fiyatları 5.900 dolar üzerinde tutabilmesi pozitif bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

Çünkü bu seviye önemli bir destek seviyesi ve 5.900 doların altının görülmesi daha düşük seviyelerin habercisi olabilir. Ancak bazı analistlere göre Bitcoin’in 6.000 doların altına doğru sergilediği bu düşüş yeni başlayan haftanın düşüşlerle devam edebileceğini gösteriyor olabilir. Tüm Kriptolar Düştü Bu düşüş trendinden yalnızca Bitcoin’in değil neredeyse tüm kripto para birimlerinin etkilendiğini görüyoruz. Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum (ETH) 125 dolarlık önemli destek seviyesine kadar geriledi. Aslında ETH 130 dolarlık bölgenin üzerine çıkmak ve orada kalmak için mücadele veriyordu. Yine de Bitcoin gibi önemli bir destek seviyesinin üzerinde olması ETH için de pozitif bir sinyal olabilir. Analistlere göre eğer düşüş devam eder ve ETH 120 dolarlık seviyeyi görürse daha da geri çekilme yaşanabilir. Bunun yanı sıra yazının yayına hazırlandığı sırada Ripple’ın (XRP) %4.06, Bitcoin Cash’in (BCH) %1.37, Bitcoin SV’nin (BSV) %3.42, Litecoin’in (LTC) %1.91, EOS’un %2.05, Binance Coin’in (BNB) %3.45 ve Tezos’un (XTZ) %3.25 düşüş ile haftaya başladığı görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…