Kripto Dünyasından Twitter Sansürüne Tepki Var
Ana Sayfa COINTURK Kripto Dünyasından Twitter Sansürüne Tepki Var
COINTURK - Kripto Para - 30/05/2020

Kripto Dünyasından Twitter Sansürüne Tepki Var

Trump ve Twitter arasında başlayan sansür mücadelesinde kripto ekosistemi de sesini yükseltti.

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin ve Gemini kripto para borsasının kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss, sosyal medya sansüründeki son gelişmeler hakkındaki görüşlerini dile getirdiler. 9 Mayıs’ta ABD Başkanı Donald Trump’ın son Twitter gönderilerini hedef gösteren Buterin, “Mayıs ayında hükümetleri düzenleyen şirketlerin yükselişinden bahsetmiştim ama bu gönderilerime Twitter tarafından, ABD başkanına şiddete teşvik gerekçesiyle hafif bir sansür uygulandı.” ifadelerini kullandı. Twitter, Şirketler ve Emirler Amerika Başkanı Donald Trump dün, medya sansürü ile ilgili bir yürütme emrini imzaladı. Bunun üzerine konuyu detaylandıran Bloomberg’in açıklamalarına göre, 28 Mayıs gece yarısından yedi dakika önce Trump, George Floyd’un ölümü üzerine Minnesota’daki protestolarla ilgili Twitter üzerinden açıklama yaptı. Minneapolis’te daha iyi bir liderliğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Trump, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Muhafızlarını gerekirse şehre göndereceğini ifade etti. Hemen ardından başkan, “Bu katil, George Floyd’un anısına saygısızlık ediyor ve bunun olmasına izin vermeyeceğim.

Vali Tim Walz ile konuştum ve ona ordunun tamamen onunla olduğunu söyledim. Herhangi bir zorlukta kontrolü ele alacağız. Ancak yağma başlarsa ordu devreye girer. Teşekkürler!” sözlerini paylaştı. Bybit’de Kimlik Onayı Olmadan ve Overload Engeline Takılmadan 100 Kata Kadar Vadeli İşlem Opsiyonlarına Göz Atın. Bu paylaşımın üzerine Twitter, tweet’in platform kurallarına aykırı olduğunu belirtti ve gönderiyi bu şekilde etiketledi. Kripto Ekosisteminin Tepkisi Trump’ın gönderileri ve Twitter’ın bu gönderilere tepkisi Ethereum kurucusu Buterin’i de klavye başına geçirdi. Bir topluluk üyesinin sorusuna yanıt olarak Buterin,Twitter’ın adımı ile ilgili “Bu önemli ve geniş kapsamlı sonuçları olabilir ve dikkat etmelisiniz.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Buterin, Trump’ın tweet’inin şiddete teşvik etmediğini ve üst düzey hükümet yetkililerinin sosyal medya platformundan bağımsız olarak, statüleri nedeniyle geniş bir kitleye sahip olacağını belirtti. Gemini borsasının kurucularından Cameron Winklevoss da “Bir telefon şirketinin aramalarınızı gerçekte kontrol ettiğini veya postane bilgilerinin postanızı kontrol ettiğini düşünün.” ifadeleriyle Twitter’ı eleştirdi. Ayrıca Cameron’un kardeşi Tyler da George Orwell’in 1945 tarihli “Animal Farm” kitabından bir alıntı yaparak eyleme karşı çıktı ve “Tüm tweetler eşit, ancak bazı tweetler diğerlerinden daha eşittir.” ifadelerini kullandı. Twitter daha önce de kripto paralarla ilgili çeşitli adımlar atmıştı. Belki de kripto ekosisteminin tepkisi bundan da kaynaklanıyor olabilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…