Kripto Anne, ETF Reddini Kabul Etmediğini Açıkladı
Ana Sayfa Bitcoin Kripto Anne, ETF Reddini Kabul Etmediğini Açıkladı
Bitcoin - 02/03/2020

Kripto Anne, ETF Reddini Kabul Etmediğini Açıkladı

Hester Peirce, SEC’in aldığı ETF ile ilgili karara açıkça karşı olduğunu dile getirdi…

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir kez daha bir Bitcoin borsa yatırım fonunu reddetti. Bundan sonra ajansın komisyon üyelerinden biri bu hamleye açıkça karşı çıktığını dile getirdi. SEC’in Reddi Çarşamba günü SEC, NYSE Arca tarafından sunulan ve New York merkezli Wilshire Phoenix firmasından ABD Bitcoin ve Hazine Yatırım Ortaklığı’nın listelenmesine ve işlemlerine izin verecek olan kural değişikliğini reddetti. Geçmişte olduğu gibi, ajans bu karar için piyasa manipülasyonu korkularını ve denetleme anlaşmalarının eksikliğini gösterdi.

SEC Komisyon üyesi Hester Peirce, SEC’in 2018 yazında Bats BZX Borsası’nda Winklevoss Bitcoin Trust ürününün listelenmesine izin verebilecek bir kural değişikliği önerisini reddettiği zaman diğer komisyon üyeleriyle aynı fikirde olmadığını ifade etmişti. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Peirce SEC’in son reddi konusunda da aynı şekilde komisyonla aynı düşüncelere sahip olmadığını ifade etti. Kripto anne olarak da tanıdığımız Peirce, “Komisyonun, Amerikalı yatırımcılara SEC’in yasal çerçevesine tabi bir ulusal menkul kıymetler borsasında listelenen ve işlem gören bir ürün aracılığıyla Bitcoin’e erişim sağlayacak bir kural değişikliğini bir kez daha reddettiğini belirtti.” belirtti ve şu açıklamayı yaptı:

Bu öneri, SEC’in Bitcoin ile ilgili ürünler hakkında verdiği uzun bir onaylamama dizisinin en sonuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Bu onaylanmama dizisi, Komisyonun Bitcoin için piyasaya erişim sağlayacak herhangi bir ürün listesini onaylamak istemediğine karar vermeme neden oluyor. Dolayısıyla SEC’in Bitcoin ürünleriyle ilgili yapılan başvurular konusunda sürekli değişen standartlara uyum sağlayamayacağını düşünüyorum.

Kripto Anne SEC içerisinde Bitcoin’i ve kripto paraları destekleyen nadir isimlerden olan Peirce daha önce yaptığı açıklamalarda “Bu sektöre ilgi duyan insanlara bununla haşır neşir olma imkanı sunmalı ve bunun düzenlenen bir çerçevede olmasını sağlamalıyız.” ifadelerini kullanarak kripto paralara bir kez daha sahip çıkmıştı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…