Koronavirüsle Mücadelede Blockchain Kullanan Ülkelerin Sayısı Artıyor
Ana Sayfa Kripto Para Blockchain Haberleri Koronavirüsle Mücadelede Blockchain Kullanan Ülkelerin Sayısı Artıyor
Blockchain Haberleri - 30/03/2020

Koronavirüsle Mücadelede Blockchain Kullanan Ülkelerin Sayısı Artıyor

Koronavirüs ile mücadele ederken Blockchain ve kripto paraların desteğini alan ülkelerin günden güne arttığını görüyoruz.

Hollandalı şirketlerden oluşan bir konsorsiyum “Corona’ya Karşı Teknoloji” girişimini başlattı. Yapılan açıklamalara göre katılımcı firmalar Hollanda hükümetine, COVID-19 ile mücadelede kullanılabilecek yenilikçi teknolojilere serbestçe erişim sağlayacak. Hollanda merkezli dağıtık defter teknolojisi (DLT) firması Tymlez ise hizmet ve teknolojilerini hükümete serbestçe sunan 10’dan fazla şirketten biri olarak karşımıza çıkıyor. Tıbbi Tedarik Zinciri Tymlez, “tıbbi ürün ekosistemini, arz ve taleple eşleşen bir platform üzerinden modellemek” için temel teknoloji olarak Blockchain teknolojisini kullanan bir platform olarak ortaya çıkaracak. Firmanın Blockchain’i tedarik zinciri boyunca şeffaflığı sağlamak için kullanılacak. Böylece koronavirüs salgının yaşandığı bu günlerde fiyat farklılıkları ya da fahiş fiyatlar gibi uygulamaların önüne geçilmesi hedefleniyor. Öte yandan bahsi geçen girişime katkıda bulunan diğer yerel şirketlerden bazılarının; çeşitli çalışanları hastanelere güvenlik hizmeti veren siber güvenlik firması Cybersprint, gönüllü işçileri ve BT firmasını organize etmek için çevrimiçi sistemleri özgürce yönetecek bilgi güvenliği firması Taxion ve kritik hizmet sektörlerinde çalışan ev işçilerinin internet bağlantılarını güçlendirecek olan Compumatica olduğu yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunların yanında Hollandalı telekomünikasyon şirketi KPN de girişimin bir parçası olarak bilgi işlem sistemleri sağlamak için küresel bilgi teknolojileri firması Microsoft ile ortaklık kuracak. Bitcoin Bağışları Hollanda’da COVID-19 ile mücadelede Bitcoin (BTC) de kullanılıyor ve Hollanda Red Cross topluluğu web sitesi aracılığıyla Bitcoin bağışlarını kabul ediyor. Ayrıca COVID-19 ile mücadelede İtalya Red Cross topluluğu da kripto bağışlarını kabul ediyor. İtalya Red Cross konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda kripto paralar ile 20.000 dolarlık fon topladıklarını belirtmişti. Bunların yanı sıra IBM, Oracle ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi büyük isimler, koronavirüs salgınıyla ilgili verilerin doğruluğunu kontrol etmek için Blockchain teknolojisini kullanacak açık veri merkezinde ortaklaşa çalışacaklarını geçtiğimiz hafta duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…