Kiev Başsavcılık Ofisinde Kripto Para Madenciliği Yapıldı!
Ana Sayfa COINTURK Kiev Başsavcılık Ofisinde Kripto Para Madenciliği Yapıldı!
Madencilik - 28/02/2020

Kiev Başsavcılık Ofisinde Kripto Para Madenciliği Yapıldı!

Ukrayna’daki yasa dışı kripto para madencilerinin sayısı artıyor.

Kripto para piyasası özellikle 2017 yılından sonra elde edilen popülerlik ile, madencilik konusunda da ciddi bir ilerleme kat etmeyi başardı. Bu durum çoğunlukla yasal şekilde devam ettirilse de, bazen yasa dışı yöntemlerle kripto para madenciliği yapanlara da rastlanıyor. Yargı Çalışanı Yasa Dışı Kripto Para Madenciliği Yaptı Kiev Başsavcılık Ofisi tarafından 26 Şubat tarihinde Facebook sayfasında paylaşılan gönderi de ikinci duruma örnek sunuyor. Başlatılan bir ön soruşturmada, Başsavcılık Ofisi bünyesinde çalışan bir kişinin yasa dışı şekilde kripto para madenciliği yaptığı tespit edildi. Soruşturmaya konu olan çalışanın ülkenin yargı kurumlarının bilgi teknolojileri departmanında görev aldığı belirtilse de, kimlik açıklaması yapılmadı. Devlet tarafından kendisine sunulan ağ ekipmanlarını yaşa dışı şekilde kripto para madenciliği yapmak için kullandığı tespit edilen kişinin, bu sayede ciddi bir varlık artışı elde ettiği de belirtiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Birçok bilgisayara yüklediği kötü amaçlı yazılım ile madencilik yapan görevlinin, devlete ait sunucuları para karşılığında özel kurumlara sattığı da soruşturmaya konu olmuş durumda. Savcılık tam olarak hangi tür kripto para biriminin kazıldığını belirtmese de, kötü amaçlı yazılım kullanımı ile genellikle Monero (XMR) veya Bitcoin madenciliği yapılabildiği biliniyor.

Aslında Ukrayna daha önce de benzer haberlerle gündeme gelmişti. Bundan birkaç ay önce Ukrayna’daki yeraltı Bitcoin madencilik tesisi basılmış ve ciddi sayıda madencilik donanımına el konulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …