Kesinleşti: Güney Kore Kripto Paralara Vergi Getiriyor
Ana Sayfa COINTURK Kesinleşti: Güney Kore Kripto Paralara Vergi Getiriyor
Finans Haberleri - 19/06/2020

Kesinleşti: Güney Kore Kripto Paralara Vergi Getiriyor

Güney Koreli yetkililer kripto para vergisine onay verdi mi?

Korea Herald isimli yerel haber kaynağının aktardığı bilgilere göre Güney Kore kripto para birimlerine vergi getirme konusunda kesin sonuca vardı. Ülkenin Maliye Bakanı Hong Nam-ki’nin yeni piyasa şartları gereğince kripto paralara vergi getirmenin kaçınılmaz olduğunu belirttiği iddia ediliyor:

“Hükümet piyasa şartlarına ayak uydurabilmek için vergi sistemini yenilemeye devam ediyor ve bu yıl özellikle vergilendirilebilir unsurlar ile yeni vergi türleri üzerinde çalışıyor.”

Güney Kore Kripto Paraları Vergilendiriyor Hükümetin kripto para birimlerini vergilendirme hakkında yaptığı detaylı plan Temmuz ayında tam anlamıyla açığa çıkartılacak ve basın ile paylaşılacak. Buna rağmen gündemde dolaşan söylentiler Güney Kore’nin kripto paralarla ilgili gelire yaklaşık olarak %20 vergi uygulamayı düşündüğünü gösteriyor.

Eğer %20  gibi sert bir kripto para vergilendirmesi onay alırsa ülkedeki kripto para yatırımcılarının ciddi anlamda zor durumda kalacağı söylenebilir. Vergi planında kripto paraların “diğer vergiler” kısmına dahil edildiği de görülüyor. Maliye Bakanı Nam-ki şu an için bir vergi planının sonuçlandırılıp sonuçlandırılmadığı hakkında herhangi bir bilgi paylaşmasa da bunun direkt bakanlık nezdinde birisi tarafından dile getirilmesi ilerleme kaydedildiğini gösteriyor.

Güney Kore kısa bir süre önce kripto paraları yasal kılmıştı ve birçok uzman isim bunun devamında yeni bir düzenleme daha geleceğini ifade etmişti. Görüldüğü üzere kripto paraların meşru kılınmasının asıl sebebi, bunları vergilendirmek oldu.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…