Keiser: Bitcoin Madenciliği İran ve Venezuela’ya Trilyonlar Getirecek!

Max Keiser, Bitcoin madenciliğinin iki ülkeye çok fazla avantaj sağlayacağını belirtti.

Popüler yatırımcı ve televizyon sunucusu Max Keiser, Twitter üzerinden yaptığı güncel bir açıklamasında lider kripto para birimi Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda yükseleceğini ve buna yatırım yapanların da BTC ile beraber kazanca geçeceklerini ifade etti.

Bazı ülkelerin hala Bitcoin ve kripto paralar hakkında olumsuz düşüncelere sahip olduğunu vurgulayan Keiser, bunun o ülkelere kötülükten başka bir şey getirmeyeceğini de vurguladı.

Bitcoin Madencilik Yarışı Başladı Özellikle İngiltere ve Kanada’nın “küresel Bitcoin hash savaşlarına” girmeye niyeti olmadığını belirten Keiser, Kanada içerisinde çok fazla Bitcoin madencilik şirketi olmasına rağmen devlet politikası olarak böyle bir amaç güdülmediğini ifade etti.

Buna rağmen İran ve Venezuela gibi devlet destekli Bitcoin madenciliğine geçiş yapan ülkelerin trilyonlarca dolarlık gelir elde edeceğini düşünen Keiser, bunun küresel durumu etkileyeceğini belirtmekte. Gerçekten de İran ve Venezuela devlet eliyle Bitcoin madenciliği yapılan ender ülkeler arasında yer alıyor.

İran tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada madenciliğin bir endüstri kolu haline getirildiği belirtilmişti. Venezuela ise ABD yaptırımlarından kaçmak için aktif olarak BTC madenciliği yapıyor. Türkiye merkezli bir firma İran içerisinde Bitcoin madencilik tesisi açarak da devlet destekli madencilik politikasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koymuştu.

İran’ın Bitcoin madenciliğini yasallaştırması, kesinlikle önümüzdeki aylarda ABD’ye karşı elinde bir koz olmasını sağlayabilir. ABD gibi dev ülkelerin Bitcoin madencilik yarışında geride kalması ise, geri dönüşü olmayan bir hata olabilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…