Karantinadakileri Uyardılar: Kripto Para Yatırımlarına Dikkat Edin
Ana Sayfa COINTURK Karantinadakileri Uyardılar: Kripto Para Yatırımlarına Dikkat Edin
COINTURK - Kripto Para - 06/05/2020

Karantinadakileri Uyardılar: Kripto Para Yatırımlarına Dikkat Edin

Meksika’daki yetkililer de kripto paralara spekülatif varlık gözüyle bakıyor.

Meksika ’daki Aguascalientes şehrinde yer alan araştırma merkezi CIDE‘nin yöneticisi Alberto Aldape Barrios, 4 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada şehirde karantinada olan insanların kripto para yatırımlarına karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Barrios, yerel bir gazete olan El Heraldo ’ya verdiği röportajda Kovid-19 krizi sonrasında finansal spekülasyonların rekor kırdığını ve özellikle Bitcoin (BTC) odaklı yatırım araçlarının çok ama çok riskli olabileceğini belirtti.

İnsanların Koronavirüs krizi nedeniyle Bitcoin ’de yaşanan fiyat artışını fırsat olarak görmemesi gerektiğini belirten Barrios, bu parayı destekleyen hiçbir kurum veya hükümet olmadığını belirtti. Kripto Paralar Yasaklanabilir Mi? Konu hakkında yaptığı açıklamada, kripto paralara yatırım yapmanın ve bunlarla ilgili spekülasyon yapmanın sonunda bütün paranın ortadan kaybolması ile sonuçlanabileceğini belirten Barrios, devletlerin de bu para birimine karşı olduğunu iddia etti. Buna rağmen Bitcoin şu an herhangi bir devlet tarafından tam anlamıyla yasaklanmış değil ve böyle bir yasak da pek mümkün değil.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Karantina altındaki yatırımcıların sadece kripto para birimlerine değil aynı zamanda vadeli işlem sözleşmelerine, opsiyon ürünlerine ve döviz piyasalarına da yatırım yaptığını belirten Barrios,insanların can sıkıntısı ile hatalı kararlar alabileceklerine dikkat çekti. Aslında Meksika içerisinde kripto para birimlerine yönelik ilgi gitgide artıyor ve Barrios gibi daha birçok yetkilinin de benzer açıklamalar ve uyarılar yapması normal karşılanmalı. Buna rağmen hiçbir devletin veya yetkilinin engelleyemediği gibi Meksika ’lı yetkililerin de kripto para adaptasyonunu engelleyemeyeceği biliniyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…