JPMorgan Chase, Sonunda Bitcoin’in Üstünlüğünü Kabul Etti
Ana Sayfa Bitcoin JPMorgan Chase, Sonunda Bitcoin’in Üstünlüğünü Kabul Etti
Bitcoin - 13/06/2020

JPMorgan Chase, Sonunda Bitcoin’in Üstünlüğünü Kabul Etti

JPMorgan Chase analistleri Bitcoin’in üstünlüğünü kabul etti.

Bir zamanlar Bitcoin’in en büyük düşmanlarından ve eleştirmenlerinden olan JPMorgan Chase, sonunda lider kripto para birimi Bitcoin’in kalıcı olduğunu kabul etmiş gibi gözüküyor. Bloomberg’in aktardığı habere göre Amerika’nın en büyük bankasının stratejistleri, Bitcoin’in krizlere rağmen hayatta kalmasının oldukça önemli bir başarı olduğunu belirttiler. Bitcoin’in Performansı İspatlandı Bilindiği üzere Bitcoin 12 Mart tarihinde çok sert bir düşüş yaşamış ve 3.700 dolara kadar gerilemişti. Bunun öncesinde 2018 ve 2019 yıllarında da 3.000 dolar seviyesine inen BTC bu noktadan da toparlanmayı başarmıştı.

JPMorgan stratejistleri ise BTC fiyatının böylesine düşmesinden sonra yeniden üretim bandı seviyesine yani madencilerin kazanç elde edeceği seviyeye çıkmasının önemli olduğunu vurguladılar. Bitcoin’in 20.000 dolara çıkmasından sonra bu yükseliş balonunun şiştiği kadar hızlı ve bir anda patladığını belirten analistler, daha sonra yeniden 14.000 dolara çıkışın ve şimdi ise 10.000 dolara çıkışın önemli olduğunu düşünüyorlar. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon BTC’nin bir dolandırıcılık olduğunu belirtmiş ancak kısa süre sonra banka kendi kripto para birimini piyasaya sürme kararı almıştı.

JPM Coin, teknik olarak merkezi bir sistem tarafından kontrol edilmekte ve kripto paradan çok dijital para olarak görülebilir. Yine de JP Morgan’ın Bitcoin‘i kabul etmiş olması ve bunun kalıcı olduğunu belirtmesi kripto para sektörünün geneli için oldukça önemli ve iyi bir gelişme. JP Morgan’ın yakında Bitcoin almayın tavsiyesi yerine BTC alın tavsiyesi vermesine bile tanıklık edebiliriz.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…