Bu Ülke, Belediye Başkanlarına NFT Dağıttı!
Bu Ülke, Belediye Başkanlarına NFT Dağıttı!

Japonya’da Web3 ve DAO Araştırması Başlatılıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yıllarda dünya çapında dijitalleşme ana akım haline geldi. Gelişmiş ve gelişmekte olan çoğu ülke her türlü alanda dijitalleşmenin çeşitli yollarını araştırıyor. Dijitalleşme yatırım yapılırken blockchain kaynaklı ürünler de gözardı edilmiyor.

Ülkenin dijital dönüşüme dair planlama ve geliştirmelerinden sorumlu Japonya Dijital Ajansı, Web3 ve DAO teknolojilerine dair bir araştırma çalışması başlattığını duyurdu.

The newly established Digital Ministry of the Japanese announced on November 2 that it has established its own DAO to investigate and analyze its problems and potential by actually participating in the DAO, and whether to grant the DAO legal personality. https://t.co/llzWrzymAi

— Wu Blockchain (@WuBlockchain) November 3, 2022

Japonya Dijital Ajansı, dün düzenlediği bir toplantıda DAO sisteminin işlevini ve yararlarını keşfetmek için kuruma ait bir DAO kurduğunu açıkladı. Kurum, DAO’lara yasal statünün nasıl verileceği hakkında da çalışmalar yürütecek.

Ajans, DAO araştırmasnının ana nedeninin “blockchain kullanılarak işlenen suçları önlemek” olduğunu açıkladı:

“Kripto paralar, metaverse, DeFi, NFT ve DAO alanlarında verilen hizmetlerin bir çok faydası var. Ancak merkeziyetsizlik, faydanın olduğu kadar riskleri de barındırıyor.”

Çalışanların Performansı NFT Üzerinden Takip Edilecek!

Japon Dijital Ajansı, DAO çalışmasının yanında işgücünde kullanılmak üzere bir araştırma daha yürütüyor. Kurum, ülkedeki insanların çalışma geçmişlerini (prim gün sayısı gibi) NFT teknolojisi üzerinden kanıtlanmasını sağlayacak bir sistem üzerinde çalışıyor.

Geçmiş dönemlerde Japonya, kriptoya en olumsuz bakış açısına sahip olan ülkelerden biriydi. Ancak Fumio Kishida’nın kurduğu yeni hükümet ile bu yaklaşım baştan aşağıya değişti. Kishida, Web3 teknolojilerinin önemine konuşmalarında vurgu yapıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon (DAO) Nedir?

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!