IOTA Ağı Sonunda Yeniden Aktif!

IOTA, uğradığı saldırıdan sonra yeniden ağı aktif hale getirecek.

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük 24. kripto para birimi olan ve önemli birçok ortaklığı bulunan IOTA ağının sonunda yeniden aktif hale getirileceği belirtildi. IOTA Sonunda Yeniden Aktif Olacak Bundan yaklaşık 17 gün önce IOTA’ya yapılan saldırı nedeniyle ağın duraklatılması kararı alınmıştı. O tarihlerde ağdaki Trinity cüzdanındaki kullanıcı fonlarının çalındığı belirtildi. IOTA Foundation tarafından kontrol edilen Coordinator node kapatıldı ve uzun bir süre açılmadı.

Bugün yapılan bir açıklamada ise kullanıcıların Trinity cüzdanı yerine çok daha güvenli ve saldırıya uğramamış bir cüzdan altyapısına varlıklarını aktarabilecekleri duyuruldu. IOTA, bunun daha fazla saldırıyı önlemek için yapıldığını ve söz konusu araçların açık kaynaklı olmadığını belirtti. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Uygulamanın üçüncü partiler tarafından güvenlik denetimlerinden geçtiğini belirten IOTA, ağın 10 gün içerisinde tekrar eski haline getirileceğini duyurdu.

İlk olarak kullanıcıların 29 Şubat ve 7 Mart tarihleri arasında geçişlerinin yapılacağı, bunun devamında KYC sürecinin işleyeceği ve son olarak da ağın aktif hale getirileceği belirtildi. IOTA, 10 Mart tarihi itibariyle ağı yeniden başlatacak ve kullanıcıların bir kere daha işlem yapabilmelerinin önünü açacak. IOTA’nın neredeyse 4 hafta boyunca ağı kapatması, merkeziyetsizlik konusunda ciddi eleştiriler yapılmasına neden olmuştu. IOTA’nın daha önce saldırıya uğramayan altyapısının saldırıya uğraması da hem vakfın hem de projenin itibarını ciddi anlamda sarstı. Ağ aktif olduktan sonra fiyat yukarı yönlü bir harekete geçebilir ve bu eleştirilerin geride kalmasını sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…